Myydään lintuhäkki!

HäkkiEhkäMyynissä

Olisiko joku kiinostunut ostamaan lintuhäkin, jonka sisämitat on noin K125xL52xS52 ja ulkomitat isommista kohdista noin K180xL66xS66 hintaa olisi 95e? Täysin uudenveroinen. Itselleni on tulossa vielä isompi häkki tämän kuun lopussa tai ensikuun alussa ja tämä jäisi yli määräiseksi. Tässä olisi kuva häkistä tyhjillään: http://aijaa.com/006819450494 Mukaan tulisi kuvassa olevat pikku orret.

3

487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Titityy...

      Onko ollut tauteja linnuilla, jotka voisi tulla häkin mukana- olen tätä kuullut näiden vaihtohäkkien kohdalla.

    • HäkkiEhkäMyynissä

      Lintuni ovat kyllä olleet terveet ja mitä tarttuvista taudeista tiedän niin pakkanene tappaa suurimman osan bekteereista ja viiruksista ja tietenkin häkki puunataan aina ensin ennen myyntiä. Itse ollaan aina käytetyn häkin kanssa tehty niin että ollaan pesty se ennen käyttöön ottoa jollakin tujummalla aineella esim: kloritilla ja talvella pidetty pakkasessa tunnin parin. Myös kiehuvaa vettä ollaan joskus käytetty. Jokainen joka omistaa lemmikin pitäisi tietää että käytetyt tavarat täytyy aina desinfoida. Sama juttu kaikilla elukoilla. Jos menet ostamaan lelun huutonetissä koirallesi desinfoi se sillä siinä voi asustaa esim nenäpunkki

    • HäkkiEhkäMyynissä

      Häkki sai jo kodin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      85
      3962
    2. Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.

      Tämä asia ihmetyttää suuresti.
      Maailman menoa
      51
      3268
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      160
      3012
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      61
      2936
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      77
      2464
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2286
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1974
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1951
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      162
      1918
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      91
      1311
    Aihe