Meidän tuttu julkaisee heidän projektista aikanaan blogspotin kuvineen ja dokumentteineen jossa ao firma on mukana. Heillä on vielä kesken selvittelyt erittäin vaikeasti omakotitalo hankkeesta jossa Villa Painajainen on pientä. Ao firman toiminta oli mennyt luottamuksen saamisen jälkeen loppuvaiheessa erittäin uhkailevaksi ja kummalliseksi. En missään tapauksessa suosittelisi ao firmaa tai siinä mukana olevia mihinkään näiden faktojen perusteella. Rahat piti saada hinnalla millä hyvänsä vaikka kesken jäi ja virheet korjaamatta.
Bene-Rakennus Oy
9
2830
Vastaukset
- Zetor
Onko tämä saman yrittäjän firma kuin benefindivers ? Onko muilla kokemuksia Bene Rakennus Oy stä
- jooja123
Samaa yritysrypästä - siihen kuuluu vielä terveydenhoitoalan yritys myös.
Ei ole hyviä kokemuksia. Voisin kertoa tarkemmin mutta en voi julkisesti. Varo yritystä.
- Maukka.
En yhtään ihmettele.
Googletin tämän yrityksen johtajan ja oli kaikkea vääntöä.
kauneusleikkauksia , sukellusyritystä. ja nyt rakentamista.
Varmaan satuu ja tapahtuu kaverin virityksissä. - Kettulan väkeä
Joo, varokaa tosissaan! mikään mitä ao firman tj lupaa ei pidä paikkaansa, ja toi uhkailu mitä harjoittaa, se on totta!
Piti olla vastuuvakuutusta jne, mutta kun remontissa tyrittiin, ei kuulemma kuulu heille minkään korvaaminen, eli maksoimme itse vaikka firman hanslankarit aiheuttivat vahingon.
Nykyään siirtänyt paprunsa Viroon, Suomessa vain y-tunnus, että vaikuttais luotettavalta...
Ytj:ssä toim.johtajaksi merkitty Niko Varis, kuten noissa sukellus ym hommissakin eli sama jäbä. - Loppuu-lento
Ja nyt näyttäisi olevan Bene lääkäripalvelut.
Tämä on lestadiolais-porukkaa joka tunnetusti on yrittävää ja kiistatilanteessa usko Jumalaan on suotavaa asiakkaille. - Anonyymi
Jättivät eräänkin työn kesken, vaikka puhe oli että valmista tulee... Piti sitten palkata toinen ja tällä kertaa luotettava yritys, joka hoiti homman loppuun.
Kotitalous ym edut jäi saamatta kun verotoimisto ilmoitti ettei ennakkoperintärekisterissä. Kun asiaa Varikselta kysyttiin, alkoi uhkailu ja sitten valittelu, ettei ole rahaa mutta liivimiehet tukihenkilöinä. Että olisiko uskoon nyt hurahtanut, enpä usko, koska Jehovista ei niin vain erota ja miksi erotakaan kun heimoveljiä löytyy?- Anonyymi
Nimen omaan ovat ns jehovia, ja isältänsä oppineet kyseenalaiset tapansa toimia, se täällä Lohjalla hyvin tiedetään!! Sama juttu, ei saa kotitalousvähennystä Niko Variksen jälkeen. Ja sitten mitä tulee viemäri- ja vesiputkien sukitustyrkyttämisiin , niin eikö sielläkin saralla kumppanit ole asialla, joten varokaa ihan tosissaan, ettei isovanhempanne joudu maksumiehiksi.
- Anonyymi
Onko herran uudemmista käänteistä mitään tietoa?
- Anonyymi
Kyseinen taivaanrannanmaalari kuulemma kussut vastatuuleen ja saanu kaikki kintuillensa. Eli ei hyvin mene.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2293259Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3552923Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141939Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591632MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121473- 1221436
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4591344Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171330