1. BMW 3-sarja
2. VW Golf
3. BMW 5-sarja
4. Audi A4
5. MB C-sarja
Merkkien menestyjiin kuului myös Fiat, joka nousi viidenneksi.
Opel Astroineen putosi ulos viisikosta.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/auto/index.jsp?oid=201201114085
Eurooppalaisten käytettyjen suosikit
7
161
Vastaukset
- rockboy 528i
En ihmettele! Bmw 5-sarjan e39 eli 1996-2003 on vttu parass!!
- laatu tiedossa
en ole omistanut yhtäkään noista merkeistä,enkä tule koskaan omistamaankaan!!!!! ostan laadukkaampia autoja.
- gaerf
niinhän se on kun ei ole paremmasta tietoa ja alkoholi ja psyykelääkkeet on turruttanut kyvyn oppia uutta ;)
- DKW
Eikös tuo Audi A4 ole halutuin myös Suomessa??
- kalle kustaa
Mitä johtopäätöksiä voi tehdä suomesta kun vertailuun on otettu nuo maat?
"AutoScout24 tutki raportissaan yhteensä 1,8 miljoonan auton myyntitilastoja Belgiassa, Espanjassa, Hollannissa, Italiassa, Itävallassa, Ranskassa, Saksassa ja Venäjällä."
EI Mitään?
Entäpä jos maat olisvat olleet kiina, ruanda, kandan,turkki peru ja kuuba ja australia ;) Heti olis joku meuhkaamassa että nyt tiedetään mitkä on oikeita suosikkiautoja. HOLDEN ? Mersu? JEE!
Paremman vertailun saisi kukavaan kun laskisi keltaisesta pörssistä montako myytävää ja ostettavaa autoa on kunkin automerkkiluettelon alla. - brandyä....
eli siis nuo viisi (alunperin saksalaista) merkkiä ovat korjaamoille työtä tuovat brändit. onhan sekin jonkin asteinen saavutus.
- made in japan
ilmankos EU on selvitys tilassa,ja joutuu jo kiinalta kyseleen että saiskos vippiä? kun ajelis halvemmilla ja luotettavimmilla aasialaisilla,niin jäis rahaa säästöönkin! ai niin,mutta korjaamot menis konkkaan....... työttömyys lisääntyisi,ja se ei ole hyvä juttu se..........!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.605697- 1024821
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.3902842Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s891345Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3391110- 65951
- 29928
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46876Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja108856Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52829