G: Paras kahvila Salossa

Tietääkö joku miksi se Rio (vai mikä nimi nykyään onkin) on suljettu?
41038
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

eikös siin ovessa lue että suljettu kesän ajaksi

Äänestä
  • Eiköhän rion toiminta hidastu kesällä, kun tori on auki ja sitten on kirjaston uusi kahvila. Mua häiritsee... ja pahasti se että rio on nykyisin tosi, tosi savuinen.

    Äänestä

  • savuton kirjoitti:

    Eiköhän rion toiminta hidastu kesällä, kun tori on auki ja sitten on kirjaston uusi kahvila. Mua häiritsee... ja pahasti se että rio on nykyisin tosi, tosi savuinen.

    Enpä yhtään ihmettele, et Rio on kiinni... Käykö siellä nykyään enää ketään??? Se oli ennen (siis vanhojen omistajien aikaan) mun ja monen kaverin vakkarikahvila. Ei ole enää, ei. Uusien omistajien myötä paikan rennon letkeä tunnelma hävisi ja tupakointikielto viimeisteli asian. Ei kiitos Rioon enää.

    Äänestä

kahvila oksanen siel torilla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tii kirjoitti:

Tietääkö joku miksi se Rio (vai mikä nimi nykyään onkin) on suljettu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu