E-pillerit+ylimääräinen vuoto=ei menkkoja

Minulla on siis käytössä yasminelle e-pillerit. Liuskani toisella viikolla minulla alkoi tulla n. 4 päivän ajan ruskeaa vuotoa jossa vain hitusen verran verta. Olen käyttänyt pillereitä jo melkein vuoden eikä vastaavaa ole minulle tapahtunut?! Olen ottanut kaikki pillerini ajallaan. Nyt kuukautiseni ovat jo melkein viikon myöhässä ?! Uusi liuska alkaa jo huomenna eikä kuukautisista ole tietoa?! Voisiko joku ihana ihminen auttaa !
5270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joskus hormonit heittelevät ja voi käydä noin, ei se ettei koskaan aiemmin ole käynyt tarkoita sitä ettei niin joskus voisi käydä.

Teet raskaustestin ja sen tuloksen mukaan toimit, jos negaa niin aloitat uuden liuskan huomenna, jos positiivista niin et.

Äänestä

moi! syön kanssa yasmin pillereitä.. on kans kuukautiset viikon myöhässä , raskaana en voi nyt olla.. johtuu hormooneista sanottiin mulle kun kävin lääkärissä..

Äänestä

Hei! Mulla myös ongelma, että syön pillereitä mutta vuotoa ei ole nyt jo toista kertaa. Aikaisemmin on ollut aina vuotoa. Tein testin, mutta näytti negatiivista eikä muutenkaan olisi mahdollista että olen raskaana. Ongelmat alkoivat kun lähdin vaihtoon. Voiko johtua maiseman vaihdoksesta/ stressistä?

Äänestä
  • Voi.

    Äänestä

Mulla sama homma. Kävin lääkärissäkin ja en ole raskaana.

Tulee ruskeaa vuotoa aina välillä. Nyt pitäis olla menkat, ainoastaan on hirveät kivut ja ruskeaa limaa tulee, muttei menkoista tietoakaan. Mulla on näitä alavatsakipuja ollut kohta 3 viikkoa ja alkaa palaa hermot. Lääkäri määräsi särkylääkkeet, gynelle pääsen ensi kuussa. Mä en tiedä miten kestän siihen asti. Tällä asialla ei kuulemma ole kiire. Tulehdusarvoissa ei näkynyt mitään, mutta kohtutulehdus on kuulemma. Se ei kuitenkaan aiheuta tätä vuotoa, eli vuoto ilmeisesti johtuu pillereistä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epänormaali? kirjoitti:

Minulla on siis käytössä yasminelle e-pillerit. Liuskani toisella viikolla minulla alkoi tulla n. 4 päivän ajan ruskeaa vuotoa jossa vain hitusen verran verta. Olen käyttänyt pillereitä jo melkein vuoden eikä vastaavaa ole minulle tapahtunut?! Olen ottanut kaikki pillerini ajallaan. Nyt kuukautiseni ovat jo melkein viikon myöhässä ?! Uusi liuska alkaa jo huomenna eikä kuukautisista ole tietoa?! Voisiko joku ihana ihminen auttaa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu