Hän on

Hän on herkkä kuin kellokoneisto
taiteilijasielu joka "siveltimellään" tekee tekojaan

- ja minä rakastan häntä!
12679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Olipa kauniisti sanottu.

Entä hän, joka saa hyvyydellään ja empaattisuudellaan maailman paremmaksi paikaksi elää...
Upea ja rakastettava sielu, en ole hänenlaistaan koskaan tavannut eämässäni aiemmin.

Minäkin rakastan häntä, niin paljon. Hän on minun sielunkumppanini...

Äänestä

Entä hän joka ei ole mitään suurta vaan vain hän yksinkertainen ja tavallinen
mutta on ihan sellaisenaankin ihana ja rakastettava
...kuka häntä rakastaa

Äänestä

Jokainen on omallatavallaan ainutkertainen mutta myös tavallinen. Ja ainakin toivon että meille kaikille löytyy joku joka meitä rakastaa. Itse ainakin voisin rakastaa erästä taitelijasielua. Sekä myös hänen tavallisia piirteitään. Ihana jotenkin tuo "toinen tunnustus", rakastuneen ihmisen tilitys.:) Toivottavasti tunnustus joskus saavuttaa kohteensa.

Äänestä
  • Toiveesi on täyttynyt, toinen tunnustuskin on löytänyt kohteensa... Lähempää kun arvaatkaan...

    Äänestä

  • Toinen tunnustus kirjoitti:

    Toiveesi on täyttynyt, toinen tunnustuskin on löytänyt kohteensa... Lähempää kun arvaatkaan...

    Kellon herkkä luki tekstin ja liikutuksesta pysähdyin miettimään. Kaipaus polttaa sisintä ja unelmat vahvistuivat. Kipittäisin tutulle ovelle, jos tällainen viesti henkilökohtaisesti ilmaantuisi kännykkääni tai s-postiini. Jalat olisi hervona, jos tuon viestin korvaani kuiskaisit. . . kiitos lämpimästä tunnelmasta.

    Äänestä

  • Viesti rakkaudella kirjoitti:

    Kellon herkkä luki tekstin ja liikutuksesta pysähdyin miettimään. Kaipaus polttaa sisintä ja unelmat vahvistuivat. Kipittäisin tutulle ovelle, jos tällainen viesti henkilökohtaisesti ilmaantuisi kännykkääni tai s-postiini. Jalat olisi hervona, jos tuon viestin korvaani kuiskaisit. . . kiitos lämpimästä tunnelmasta.

    ...niin täälläkin... Kuiskaan, tekstaan tai meilaan sen vielä...kunhan aika oikea...toivottavasti ihan pian...todella pian...

    Äänestä

mutta onko tuo tunnustus? minusta se on ajatelma/ tunne hänestä
eikä siinä ole mitään mitä pitäisi tunnustaa -eikö tunnustus ole jotenkin salaista
tai jotain päivastaista ja se kerrotaan suoraan......
se että rakastat häntä on tunnustus

Äänestä

¨Rakastan sua!

Miehelle...

Äänestä

Herkät naiset ovat ihania, he ymmärtävät miestä jos joku.

Äänestä

Just just, se herkkä kellokoneisto ei kyllä kestä paljon lipsahduksia..you know..
ja vielä taiteilijasielu??? Sitä sanaa on kohdallani käytetty lähinnä negatiivisessa
mielessä...mut mut tavallaan kauniisti kirjoitettu.
Hän varmasti osaa arvostaa tunnustustasi jos sattuisi sen täältä bongaamaan...
Teho vois kuitenkin olla parempi jos ihan hänelle itselleen tuon sanoisit ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunnustan tämän kirjoitti:

Hän on herkkä kuin kellokoneisto
taiteilijasielu joka "siveltimellään" tekee tekojaan

- ja minä rakastan häntä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu