Tunnen myötähäpeää

Merja Kyllösen suunnitelmat kilometrikorvausten suhteen.Koittakaa kestää Suomussalmelaiset.Kaikkea hyvää teille.
17535
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kilometrikorvausta on laskettu kaikessa hiljaisuudessa viimevuodesta.Verottajan sivujen mukaan v.2011 oli 0.46 €/km v. 2012 lukema oli 0,45 €/km. Tarkistettu 30.01.2012 klo.8.00

Äänestä

ei ainut asia Kyllöseltä..
mitä hyvää kainuuseen..... heh
EI mitään, oliko yllätys?

Äänestä

Kyllönen hoitelee työläisten asioita,ruoskaa niinkuin hän lupasi hallitusneuvottelujen jälkeen.Vasemiston kädejälki näkyy hallitusohjemassa,kuten lupasi.

Äänestä

ei oikein kapasiteetti korvien välissä riitä moiseen tehtävään...onneksi muut karsii typeryydet

Äänestä
  • Eipä taida tälläkään ministerillä olla enää seuraavissa vaaleissa tuolia P...n alla. Kannatus taitaa olla täysin , 0

    Äänestä

Vasemmistoliitto kuin muutkin apupuolueet toteuttavat oikeiston arvopohjilta luotuja visioita.
Toki jotain näennnäisen hyvää on/oli luvassa,
mutta ns. hyvinvoinnin alasajo on kyseessä ja korpieläjille tiedossa kylmää kyytiä.

Tietää/tuntee se ministeri-Merja kainuulaiset ja pohjoisen olosuhteet ylipäätään, tietää toki.
Työmatkat pitkiä ja joukkoliikennettä ei juurikaan ole.
Mutta kun on tullut otettua pesti vastaan, niin siinähän visioit niillä raameilla,
kuin on annettu/neuvoteltu.

Nautitaan nyt näistä "onnemme" päivistä kilometri-/asuntolainan korko- ym. vähennyksineen niin kauan, kuin päättäjät sallivat ja maailmalle rahaa pursuavan valtiokirstumme tase kestää.

Katotaan sitten seuraavan jytkyn jälkeen, mitenkä maa makaa

Äänestä
  • sehän on ainut aihe josta vasemmistoministeri saa puhua tässä hallituksessa.

    Äänestä

luulen samaa, kannatus on jo vähissä,
miten se sanonta menee.....
ahneella p....nen loppu....

Äänestä

Kilometrikorvaukset tulisi ehdottomassti hyväksyä jotta laajentuvien työssäkäyntialueiden puitteissa voidaan käydä työssä kun koko ajan julkinen liikenne heikkenee, eihän harvaan asutuilla alueilla riitä palvelun käyttäjiä kun väki vähenee. Ihmettelen kenen asialla ministeri on ja onko hän unohtanut mistä kotoisin ja mistä saanut äänensä?

Äänestä
  • Kyllä se ministeri on täysi? . Hänen jos kenen pitäisi tietää , että kun palkataan työntekijöitä niin noudatetaan samoja sääntöjä , kuin muissakin kuntien ja valtion
    palkkaamissa työntekijöiden valinnassa. Eiköhän itse palkannut perhepiiristään itselleen avustajan ja vielä kuulema ent. rekkakuski sattuu olemaan, niin että sellaista tämän ministerin toiminta on, elioman edun tavoittelua vaan.

    Äänestä

täällä on niinsuuri kannatus että...
kyllä merja pärjää aina .
hiihtaa tai laskee .

Äänestä

Useilla, lähes onnettomilla kannaotoilla vaikuttaa Merja-tyttö rahanvallan juoksutytölle?

Lienee jotain kivaa työtä tarjolla kun kausi päättyy?

Eipä taida apteekkiin palata?

Systeemi tarvitsee tiettyjen tahojen hyödyksi tuonlaisia kannanottoja.

Äänestä

oletko huomannu että tuollareissulla tienaa niin hyvin että ei tartte töitä katella
voi alkaa viettään eläkepäiviä 39v
kun samanikäset vielä puurtaa 40v lisää --- sitten joskus jos ollenkaan on eläkkeelle pääsy mahdollisuutta.

Äänestä

Eipä ollut P Lehtomäki kummoinen "kainuulainen ministeri",Merja potkii vielä pahemmin.

Äänestä

Kokemattoman poliitikon ongelma on ministerinä joutua kierojen ja kokeneiden punavihreiden ministeriön virkamiesten naruttamaksi mielipideautomaatiksi. Ministerin pitäisi muistaa televisiosta ohjelmat: kyllä herra ministeri ja kyllä herra pääministeri. Jokuhan aina nauraa selän takana.

Äänestä

mistänäitä oikeei tulee---- näin viisaita väläyksiä.

Äänestä

Joo, pärjäilkää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


metsänpoika,etelästä kirjoitti:

Merja Kyllösen suunnitelmat kilometrikorvausten suhteen.Koittakaa kestää Suomussalmelaiset.Kaikkea hyvää teille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu