Ostin netistä yksityiseltä henkilöltä tavaraa, rahat laitoin hänen tililleen, paketin hain postista, no paketissa ei ollut sitä tavaraa, mitä olin ostanut,,,,eli tulin HUIJATUKSI...miten minun nyt pitäisi nyt toimia asian suhteen????????
Nettihuijaus!!!!
"sinisilmäinen"
3
408
Vastaukset
Ota ensin yhteys kyseiseen myyjään ja kerro, ettet saanut, mitä tilasit.
- ...
Poliisille sen paketin kanssa.
PS. jatkossa pyydä myyjää lisäämään pakettikorttiin maininta että paketin saa avata ja siaällön tarkistaa postissa ennen paketin lunastamista. - Uudempi mersu nyt
Itke, voit unohtaa rahasi. Tuomiot ovat Suomessa täysin olemattomia. Hannu Kailajärvi, Jesse Tikkanen yms. tunnetut rikolliset vievät rahasi - etkä koskaan saa niitä takaisin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204239Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692735Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5411371Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 571320
- 761301
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186