Kolmen päivän ahmimisputki takana, eilen olin ilman koska ei ole enää rahaa. Olen ruokaholisti. Kun putki tulee päälle, millään ei ole väliä, nyt ei ole rahaa edes tupakkaan. Onneksi on edes kahvia kotona.
Ruokaan menee kaikki rahat aina.
Ja silti hirveä lihomisen pelko takana koko ajan. Vihaan ulkonäköäni - ja rakastan syömistä. Voisin viettää vaikka loppuelämäni linnoittautuneena kotiini ruoan kera, ei tarvitsisi tehdä muuta kuin syödä.
Ei tämä ole elämää.
Saan itseni kasaan aina sen verran, että pystyn selviytymään arjesta ihan ok:sti, mutta ehkä tulee se päivä, jolloin luovutan vain...ja annan itseni syödä ja lihoa muodottomaksi niin etten kehtaa enää liikkua edes lähikaupassa.
Tämä on kamalaa. En pysty pitämään itseäni kurissa. Paha olo kaikkoaa ahmimalla...te tiedätte mistä puhun. Mitä ruoka voi tehdä, miten hyvän olon se tekee.
En halua kuolla, en halua elää elämääni näin, mutta en tiedä miten auttaisin itseäni. Pelkään liikaa kaikkea. En osaa enää olla normaali ihminen.
Tämä on kamalaa...
loser_
1
326
Vastaukset
- semmostaa
Jep, sama täällä. Onneks hankin stnan kalliin kuntosalijäsenyyden mihin kuuluu sali, jumpat ja uimahalli! Se motivoi ees vähän terveellisempään elämään, etten jää kotiin syömään kaikkea paskaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2641790Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki141682- 1361258
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1261145- 83807
- 162741
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168721Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala412652- 52582
Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52535