http://www.keuruunmega.fi/
Tämä on ihan tyypillistä toimintaa Keuruulla, kaikki asiat jätetään puolitiehen, ja kohta heti perään ihmetellään, missä ne asikkaat on, vaikka tarjousta pukkaa joka talouteen, ovista ja ikkunoista (suoraan takkaan), paperisaasteen muodossa.
Tämä on ihan tyypillistä toimintaa Keuruulla, kaikki asiat jätetään puolitiehen, ja kohta heti perään ihmetellään, missä ne asikkaat on, vaikka tarjousta pukkaa joka talouteen, ovista ja ikkunoista (suoraan takkaan), paperisaasteen muodossa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hyllyt tekstiilipuolella sekaisin ja ammottaa tyhjyyttään, vaatepuoli todella kehno. Myyjät osastolla tympeitä jos käyt jotain kysymässä. Miksei kysyntä ja tarjonta kohtaa.
Kuvastanee kaupasta jotakin kun ei edes nettisivut toimi?
Jos palvelu on samaa luokkaa kuin elokuussa niin en yhtään ihmettele!
Sillä olen jo hetken aikaa mieluummin käynyt Keuruulla yksityisessä kuin jonkun ketjun kaupassa, mutta perjantainen 12.8.2011 sai kyllä nyt hetkeksi aikaa mielen muuttumaan. Suuressa Megamarketissa kun oli kassoilla pitkät jonot n. 17.20 aikaan ja muutenkin sai hetken aikaa jonotella, niin kun justiinsa oli päässyt siihen kohtaan että olisi saanut alkaa laittaa ruoka-ostokset hihnalle niin kassaneiti ilmoittaa että aikoo sulkea kassan, ja selkeästi ilmoitti mistä alkaen ei enempää tavaraa hihnalle. Olisiko pitänyt siirtyä uudestaan jonottamaan vielä entistä pisempiin jonoihin? Ei koskaan ainakaan vanhassa kaupassa noin tehty, joko sanottiin jonon päähän että suljetaan se kassa siitä asiakkaasta alkaen tai sitten tuli toinen henkilö jatkamaan. Kyllä siitä jonosta useampi jätti ostoksensa siihen ja itse ainakin siirryin toiseen kauppaan, jossa ei tuollaista kohtelua ole!
Olisikohan Herra Ketolan nyt aika pohtia työntekijöidensä kanssa miten kassajonot suljetaan? Tosin voihan sen koko kaupankin sulkea, jos ei halua niitä maksavia asiakkaita. Ei se ainakaan työntekijöiden työtaakkaa helpota kun joutuu kassan kohdilta viemään koreista ostokset takaisin hyllyyn - mutta kauppahan saa valita toki asiakkaansa ja luulen että tuollaisella kohtelulla niitä asiakkaita menee enemmänkin muualle.
Onneksi toisesta kaupasta sai ruoka-ostokset nopeammin kuin mitä olisi niissä jäljelle jääneissä jonoissa joutunut viettämään aikaa.
Olisit ollut siinä paskakuskin univormussa olisit saanut siitä etua.
Olis palkannut kokonaan uudet työntekijät. Ne vanhasta megasta mukana tulleet ei mitään asiakaspalvelijoita ole. Menis kattomaan Ketola vaikka Lidlistä mallia, millä ilmeellä asiakkaita kassalla palvellaan.
Itse yritin tehdä hintavertailua eräiden kodinlaitteiden tiimoilta, mutta hupsista, eipä tarvitse moista internetsivustojen ilmoittamien hintojen välillä tehdä.
Toki tällä ei ole suurtakaan merkitystä, koska olen jo Megassa käydessä huomannut, ettei se hintataso ole kuitenkaan niin hulvattoman halpa, kun annetaan ymmärtää.