Älkää silmät ummessa luottako pankkien suhdannesuosituksiin. Näin siksi, että juuri pankit ovat euroalueen suohon upottaneet ja ne jos ketkä ovat viimeisiä puhumaan objektiivisesti todellisesta taloustilanteesta.
Viimeksi sellaisen antoi OP-Pohjola, joka suositus on täysin ristiriidassa muiden pankkien ja suomen pankin ohjeistuksen kanssa:
OP-Pohjola: Mitään asuntokuplaa ei ole
http://www.kauppalehti.fi/5/i/mobiili/kl_mobiili/uutinen.jsp?oid=201201115263&ext=nwnd
>>Ennusteessa arvioidaan että Suomen bkt:n hyytyy tänä vuonna yhteen prosenttiin. OP-Pohjola ennustaa talouskasvun nopeutuvan vuoden loppupuolella. Tämä saattaa näkyä myös asuntojen hinnan nousuna.
Varokaa pankkien suhdannesuosituksia !!!!!!!
Nyt varuilla !
2
206
Vastaukset
- Joopa joo..
""juuri pankit ovat euroalueen suohon upottaneet ja ne jos ketkä ovat viimeisiä puhumaan objektiivisesti todellisesta taloustilanteesta.""
No nyt et kyllä tiedä mistä puhut. Ongelmat ovat aiheuttaneet kylläkin useitten maiden hallitukset ja heidän edeltävien hallituksien hulvattomat velanotot ylläpitäkseen maan hyvinvoinia keinotekoisesti. Nyt vaan tämä kupla puhkesi. - eikös juu??
Mistä saat tähän oikeisto-ylen? Punikkien hallinnassa se lafka on ollut iät ja ajat....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1192552
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau561911Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.221632- 1291498
- 681273
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3501205Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711157- 891045
- 88929
- 127890