Madonnan uusi single 'Give Me A Your Luvin' Pe 3.2 radiossa!!

maddefani*

Pitkän elämäntyön musiikin parissa tehnyt Madonna julkaisee uuden kauan odotetun albuminsa MDNA 26. maaliskuuta.

Albumin ensimmäinen sinkkulohkaisu tulee olemaan Give Me All Your Luvin’ joka julkaistaan fanien iloksi jo tällä viikolla, perjantaina 3. helmikuuta. Kyseisellä kappaleella ovat mukana myös naisräppärit Nicki Minaj ja M.I.A.

53-vuotiaalla ikinuorella popparilla on pitkän hiljaiselon jälkeen monta rautaa tulessa. Uuden albuminsa lisäksi artisti on ehtinyt käsikirjoittaa ja ohjata elokuvan W.E. joka saa Suomen ensi-iltansa huhtikuussa. Madonna tulee myös esiintymään tulevana sunnuntaina Super Bowlin väliajalla ( Nelonen Pro 1 & 2 -kanavilla ilmaiseksi). Viime vuonna väliaikashow’ta katseli 160 miljoonaa ihmistä mikä teki siitä koko vuoden seuratuimman musiikkitapahtuman.

http://www.nrj.fi/uutiset/viihde/2012/01/30/madonnan-tuore-sinkku-julkaistaan-perjantaina

6

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LUV

      Video ja kappale ovat niin uskomattoman hienoja! SAVE OUR QUEEN!

    • Sivistynyt herra

      Karmea kappale. Varmaan minuutissa sutaistu. Video todella nolo: Madde heittää vaatteet pois jo ensimmäisellä minuutilla. Kiemurtelee tapansa mukaan muka "seksikkäänä". Tuntee oikein myötähäpeää, kun pitää edelleen kiemurrella kiimaisena kuin joku teinityttö. Voisi jo aikuistua ja jättää kiemurtelut ja keikistelyt nuoremmille pimuille. Seksikäs voi olla toki keski-ikäisenäkin, mutta mksi yrittää jatkaa samalla tavalla kuin tähänkin saakka. Ikääntyyvän naisen kiemurtelua vaivaannuttavaa katsoa. Ja biisi täysin mitäänsanomaton, mutta varmaan menee kuin kuumille kiville, koska yleisö jo niin tottunut tähän tusinamusiikkin, josta puuttuu kaikki innovatiivisuus.

    • Täysin samaa mieltä kuin "Sivistynyt herra"

    • veteraan

      Madonnan puolustukseksi täytyy sanoa että hän ON tehnyt hyvää musiikkia ja hienoja videoita, tosin näistä uran huippuhetkistä on 15-20 vuotta aikaa. Ihan vaan nuorisolle tiedoksi. Mutta nyt on sitten taannuttu tähän..

    • Masterpiiis

      Mun mielestä ihan hyvä kappale, ei mitään loistomateriaalia, mutta silti erottuu edukseen Nrj-kuran seasta :)
      Kuulostaa kerta kerralta paremmalta.
      Girls Gone Wild ja Masterpiece on varmasti parempia kappaleita tulevalta levyltä, joten innolla odottelen.

    • 14+6

      Huhhuh... tähän on siis tultu että hvyätkin artistit pilaavat uransa tällaisella massapaskalla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      100
      3637
    2. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3173
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      223
      2765
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      38
      2339
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      35
      1656
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      24
      1476
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1466
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      14
      1351
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      14
      1304
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1261
    Aihe