Harjoitusparia Helsingistä?

tuleva näyttelijä?

Terve!

Olen 21v kundi, jota kiinnostaa kovasti näytteleminen, mutta kokemusta siitä ei juurikaan ole. Haluaisinkin itselleni jonkun harjoitusparin, jonka kanssa voisimme harjoitella näyttelemistä. Sukupuolellasi, ulkonäölläsi tai painollasi ei ole mitään väliä, en ole hakemassa seurustelu- tai seksikumppania. Tärkeintä on HALU näytellä. Saat olla siinä kokematon tai vähän kokeneempikin, ei väliä. Voisimme ihan vain pitää hauskaa keskenämme harjoitellessamme esim. keksimiämme vuorosanoja, tunteiden ilmaisua jne... Asun yksin, eli minulla on paikka missä harjoitella. Aluksi toki voisimme käydä vaikka kahvilla jossakin ja jutella vähän niitä näitä. Tällä hetkellä olen työtön, joten aikaa minulla riittää... Toivottavasti tämä työttömyysasia muuttuu piakkoin ja kyllähän sitä siltikin tarvittaessa järjestän helposti aikaa myös sinulle. Kavereita mulla on varsin vähän, ja sellaisia joiden kanssa voisi mitään tuollaista tehdä ei ole lainkaan. Pidemmän ajan tavoitteena on näytellä sarjoissa ja elokuvissa.

Laitahan viestiä [email protected] (älä lisää meseen, sillä sitä en tuolla s-postilla käytä). Haluan siis todellakin tavata LIVENÄ, en hae mitään nettikavereita. Eikä meistä tarvitse mitään ystäviä tullakaan, mutta tärkeää olisi, että viihtyisimme toistemme seurassa sen verran että harjoitteleminen on kivaa. Mihinkään ei tietenkään tarvitse sitoutua, aluksi tosiaankin olisi kiva käydä kahvilla, ja jos ei natsaa niin ei natsaa. Toivoisin sinulta erittäin kovaa motivaatiota näyttelemistä kohtaan. Tosiaan, pieni kuvaus sinusta ilmoittamaani mailiin olisi kiva, ei mitään kuvia tarvitse lähetellä. Sitten voisimme vaihtaa numerot ja piakkoin tavatakin. En ainakaan näe mitään syytä, miksi tapaamista pitäisi viivytellä. Jos kiinnostuneita tulee paljonkin, niin toki ryhmänäkin voisimme harjoitella, mutta lähtökohtaisesti haluan vain yhden tyypin seurakseni.

Viestejä odotellessa!

2

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wilfredo

      Olipas hyvin tehty ilmoitus. Harmi, että asun Kreikassa...

    • Näyttelijä

      Mikset hae harrastajateattereihin jäseneksi, esim. Kellariteatteri tai Ilvesteatteri? Eikö se olisi paras vaihtoehto, jos teatterintekemistä ja näyttelijäntyötä haluaa harjoitella?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe