Help, mitä teen tässä tilanteessa?????

Nea15

Tulin raskaaksi raiskauksen seurauksena. Tekijä on tiedossa (yx tuttu), mutta mulla on sellainen ongelma että vanhemmat ei anna tehdä aborttii ja mäen taas jaksa tätä raskautta enkä halua lasta. Olen uskovaisesta perheestä ja voitte uskoa että on vaikea asia meillä. Tekijä on tuttavaperheestä eikä siksi tästä saa tehdä numeroa. Pitäisi kuulemma vaan ottaa lapsi vastaan mut MULLA ON IHAN ERI SUUNNITELMAT KOULUT JA KAIKKEEE!!!!!! Vissiin mun vanhemmat oottaa että meen sen kundin kaa naimisiin kun oon 16... EN VARMANA MENE!!!

Enää 6 viikkoa aikaa ja sit ei enää saa aborttiii...

HELP!

7

293

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neuvoja

      Soita terveyskeskukseen/neuvolaan, ja pyydä aborttia. Vanhemmat ei saa tietää siitä mitään.
      Raiskaus on sitä paitsi rikos,joten siitä voisit taasen kertoa poliisille.

      • suvun kunnia tärkeä

        ai meinaako "neuvoja" että raskaus sujuu normaalisti ja vauva syntyy abortista huolimatta? todella vastuutonta yllyttää nuorta tyttöä uhmaamaan uskovaista sukua!!! montako kunniamurhaa vielä tarvitaan!'

        olisiko aika neuvoa ihan asiallisesti??


    • naurettavaaaaaaaa...

      Mielestäni ERITTÄIN hyvä neuvo. Jos suku on todella niin typerä ja uskomattoman sokea että uhraa oman tyttärensä onnellisuuden jonkun perhekunnian takia niin siinä tilanteessa voisivat mennä itteensä!
      SINÄHÄN se tässä oot asiaton kun neuvot luopumaan omasta vapaasta tahdosta! Naurettavaa.

      Mitkäs sun mielestä olisi sitten hyvä neuvo? Synnytä lapsi kiltisti ja kerro sukulaisille että sikisin muutes pyhästä hengestä?

      älyhoi! Jos joku uskoo tollasee jumalaa kuka vaatii epätoivotun ja väkivallalla maailmaan saatetun lapsen synnyttämistä niin mun mielestä voitte pitää jumalanne iha hyvänänne.

    • pässi

      Harmi ettei äitisi päätynyt aborttiin kun sinua odotti.

      • hyi hitto teitä

        Miten täällä voi olla näin sairasta porukkaa jotka kommentoivat näin ? voi hyvänen aika teitä ressukat ihmiset. menkää peilin eteen !


      • pässi
        hyi hitto teitä kirjoitti:

        Miten täällä voi olla näin sairasta porukkaa jotka kommentoivat näin ? voi hyvänen aika teitä ressukat ihmiset. menkää peilin eteen !

        Ihan yhtä lailla minulla on oikeus sanoa noin kun jollain muulla on oikeus kehottaa tekemään abortti.. Että hyi hitto vaan itseäsi ressukka.


    • Kauhistunut....

      Mene hyvä tyttö sinne lääkäriin tai neuvolaan ja kerro ihan koko tilanne. Sun oma elämä tää on, jos vanhempas ei sitä ymmärrä niin ei oo kovin hyviä vanhempia. Abortti on sun asia eikä kukaan voi sulta sitä kieltää!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1366
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1263
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      98
      994
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      733
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      536
    9. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      512
    Aihe