Kyllähän sä naureskelet mulle

ja mun ihastumiselle. Mutta aatteleppa, kun itse joskus ihastut eikä tunteisiisi vastata, sitten vasta voit käsittää mitä on ikävä. Ehkä sä et koskaan ihastukaan, mistäs senkään tietää.
20322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

No et sinä ainakaan tiedä muiden ihastumisista kun keskityt vain omaan napaasi.

Äänestä

Olen ihastunut satoja kertoja, mutta rakastunut vain kerran ja tiedän mitä on ikävä ja kaipaus. En ihastu enää koskaan, sillä on olemassa ihastumista vahvempi tunne rakkaus, jonka on saanut aikaan hän, jota rakastan ja kunnioitan.

Äänestä

En ole ihastunut keneenkään tai jos olisin niin tänne ne tunteet kuolee!

Äänestä

en ole naureskellut sun ihastumiselle ikinä.

Äänestä

Kuka sulle muka on nauranu?

Äänestä

Hmm.. Sit se henkilö ei varmasti ole täällä. Ei tänne voi mitenkään löytää ellei ole ihastunut/rakastunut/kaipaa jotakin.

Äänestä
  • Kyllä täällä jotain kiusanhenkiä on välillä näkynyt. :(

    Mutta toivon mukaan kukaan ei ole oikeasti aloittajan ihastumiselle naureskellut.

    Äänestä

Ehkäpä hän on sinuun kuitenkin ihastunut, ei ihminen aina tunteitaan ymmärrä

Äänestä

Ai se kehen oot ihastunut, naureskelee sulle sen takia. Vetäse lättyyn sitä ja käännä selkäsi iki-ajoiksi ..phyi

Äänestä
  • noh noh!!! Väkivalta ei ratkaise mitään. :)

    Äänestä

  • OKEI oikeaa koukkua tulee______

    Äänestä

  • lätss kirjoitti:

    OKEI oikeaa koukkua tulee______

    Otin kiinni ja vetäsin nekun auki. Nyt se vuotaa tihruttaa elämänsä lientä.

    Äänestä

  • sovittelija kirjoitti:

    Otin kiinni ja vetäsin nekun auki. Nyt se vuotaa tihruttaa elämänsä lientä.

    Taitaa alapääs vuotaa vai?

    Äänestä

  • sovittelija kirjoitti:

    noh noh!!! Väkivalta ei ratkaise mitään. :)

    tunge sinä suolees se kukkahattu, tekopyhä läyhäilijä

    Äänestä

Alotus vaikutti kyllä sun kirjoitukselta. HERNEET... NENÄÄN.....

Äänestä
  • vaikka samalta joskus tuntuukin..

    Äänestä

  • No eipä ollut kirjoitti:

    vaikka samalta joskus tuntuukin..

    Huomenna ei tule huomenta!!!

    Äänestä

on niitä semmoisiakin naisia ja miehiä, jotka eivät löydä tai halua ketään koko elämänsä aikana. Ovat kait niitä aseksuaaleja

Äänestä
  • hoh..mä en ainakaan ole sellainen

    Äänestä

On aina ollut ja siksipä ...
En oo täällä enkä mualla kellekkään naureskellu.
Kiusanhenget on asialla,
kolinkolin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mul on tunteet kirjoitti:

ja mun ihastumiselle. Mutta aatteleppa, kun itse joskus ihastut eikä tunteisiisi vastata, sitten vasta voit käsittää mitä on ikävä. Ehkä sä et koskaan ihastukaan, mistäs senkään tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu