kuulin että tervakosken kirjaston kellarista olisi salainen käytävä sinne armeijan luohimaan luola verkostoon.samanlainen kuin tervakoski oyn konttorista menee.pitääkö paikkansa?
tervakosken kirjasto
helmundmond
183650
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Aivan. Janakkalahan on tiibetin buddhalaisten lamojen ja amerikkalaisten hopien tuleva pakolaisturvapaikka, jonne he pelastautuvat sorrrolta. Suomeen syntyy silloin uusi hengellinen herätys, voimakas Lamahippi liike, jonka kirkas, selkeä ja puhdas Valo säteilee ensin suomeen, sitten pohjolaan ja vastustamattomasti viimein koko maailmaan.
Onko tervakosken kirjastoon ujutettu salaa mielipidettä muokkaavia okkultisia kirjoja? Onko tämä mahdollinen salaliitto suojelupoliisin tiedossa jo?
kyseisiä kirjoja on havaittu jo useita ja mikä pahinta, terkkarin puistosta on löytynyt roskia ja karkkipapereita ja koiran uloste. tervakosken nuoria on myrkytetty maahisten ennustuksilla ja soraralli kirjoilla sekä mustalla raamatulla.
Luin tuossa taannoin netistä että ulkomaanelävien kirjastoon oli saapunut oikea noita-ennustaja puhumaan. Sen kun saisi myös tervakoskelle kirjastoon, vaikka vaan siitä pääoven kautta ihan tavallisesti, eikä tartte lentää luudalla...
ennustajat ovat mukavia!
Saattaapi olla että pakolaisten, siis tiibetistä ja hopimaasta, mukana saapuu aitoja ja originaaleja okkulttisia alkuperäiskirjoja, joista virtaa lamahopi magiaa avoimiin mieliin, etenkin nuoriin ennakkoluulottomiin mieliin.
Hauki- ja peurataikojen uusi mekka on kohta kirjastolla. Musta kirja tullee muurattua seinään kiinni palvottavaksi.
Om Mani Padme Hum
Joko musta kirja tai häpeästä mustunut kivi sorakuopasta, sinne kirjaston seinään.
Jos on muurattavaa, maahiset hoitaa!
Kirkon polttamisen muiston vuosipäivänä pieraistaan moinen salakirjojen pesä tuusan päreiksi, kuulin baarissa tosi uskonystävän suusta (4 pulloa vahvaa kaljaa ja kusihätä)
Salaliittokirjastoa ei saa pieraista tuusankaan päreiksi. Tulee pian vaalisto haavilla kalastelemaan haukia....
Ammentoin kolotusta
Nostaa tää aihe takaisin. Tiedän että se on todella tärkeä luola PV:lle. Sieltä paperitehtaalla menee ainakin yhteys luolaan. Luulen että on varmaankin myös varauloskäynti muuallekin. Kirjasto sopisi hyvin sijainnin puolesta.
Kyllä siellä on. Ja päättyy kirkon vieressä olevaan kallioon. Siellä on kaikki data. Ovi on siinä kirkon pihalla sinne kallion sisään.
Harva taitaa tietää
Taavin aave vaeltaa Tervakoskella ja hakkaa kaikki känniläiset valomerkin jälkeen.
Kyllä nämä luolastot on olleet jo pitkään tiedossa.
No nyt onkin sitten jännittävät paikat, kun ilmapiiri kireä ja täällä tärket luolat.
Nyt ne on ajankohtaiset. Haittaako se sinua että niistä puhutaan. Tervalaisena sinä olet tietenkin tuppisuuna mutta täällä jauhat ja vouhkaat kun et kyllillä kehtaa.
Sehän on ilmeisesti ollut alunperin Suomen pankin luolasto. Eli kun oli vielä oma markka olemassa niin siellä oli säilössä rahaa ja varmaankin painokoneet ja setelipaperit. Euroon liittymisen jälkeen sen tarve loppui ja puolustusvoimat osti sen itselleen. On kaiketi hyvinkin tärkeä paikka. On kai aika isokin luolasto. Onko kukaan käynyt siellä ?
Kaveri on töissä niillä. Tekee data tarkastuksia kaikissa näissä ns. Pommereissa. Niitä kytätään tarkasti kuulema. Ei kertonu muuta. Mutta tavan kansalla niihin ei pääsyä ole kun hetki koittaa.