Kokemuksia haapuku.fi ja juhlapukubella.fi ?

kesällä7.7

Hei,

Näillä suomalaisilla sivuilla olen nähnyt puvut, jotka haluaisin?
Onko luotettavaa palvelua, vastaako yhtään odotuksia ja miten on onnistunut palautus, jos ei olekaan istuva ja sellainen, kuin odotti.

Kertokaahan kokemuksia?

4

532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cara1979

      Tämä näyttää olleen täällä jonkin aikaa, mutta haluan kuitenkin jakaa oman kokemukseni haapuku.fi sivustosta.

      Olin hyvin skeptinen sivun suhteen, siellä kun näytti olevan hieman huonoa suomea (jota kyllä itsekin kirjoitan) ja muutenkaan ei tuntunut montaa arvostelua netistä löytyvän.
      Päätin kuitenkin tilata sivulta löytyvän todella halvan poistossa olevan puvun. (Puku on tulossa illallistilaisuuteen, mutta on kuitenkin hääpuku. Aion poistattaa laahuksen, jotta puku ei näyttäisi liikaa morsiuspuvulta)
      Poistopuvuille luvattiin muutaman päivän toimitus ja palautus mikäli puku ei sovi.

      Tilasin ja maksoin puvun Paypalin kautta muistaakseni sunnuntai iltana ja puku saapui postiin torstaina.
      Eli muutamassa päivässä.

      Olin epäillyt sivun kuvia katsoessani, että puku olisi halvannäköinen, halvasta kankaasta ja siinä olisi rumasti kirjaillut paljetit vyötäröllä.
      Ilokseni olin täysin väärässä!
      Puku oli todella laadukkaan tuntuinen (tuskin kuitenkaan mistään ykköskankaasta tehty, mutta näytti ja tuntui tosi hyvältä) Jopa epäilemäni paljettikoristelut näyttivät paremmilta kuin kuvassa.

      Eli henkilökohtaisesti voin lämpimästi suositella haapuku.fi sivua joka toimii ilmeisesti Fabela nimisen nettikaupan alla.

      Tietysti kannattaa miettiä millainen kuva sivulla puvusta on. Minun pukuni oli kuvattu torson päällä ja siksi varmastikin ajatukseni, miltä puku näyttäisi todellisuudessa, olivat realistiset. Kuva kopiot alkuperäisistä puvuista eivät välttämättä vastaa sitä mitä sitten saat. Mutta itse olin tyytyväinen.

      Tietenkään minulla ei ole kokemusta heidän mittatilauspuvuistaan, mutta naimisiin.fi sivustolla on käyty vastaavaa keskustelua ja olenkin sinne laittanut vastaavan kommentin kuin tännekin.

      Mutta minä suosittelen!

    • Mä ostin pukuni Tukholmasta (risteilyltä!). Suomalainen mukava nainen myy liikkeessä lähellä Siljan terminaalia Amerikasta tuotuja tehtaitten outlet-pukuja.
      Mun puku maksoi 2380 kruunua eli n. 270 euroa. ( euro on noin 8,8 kruunua). Se on huippusuunnittelijan tekemä ja todella ihana. Tässä sivut:
      http://www.bridaloutlet.se
      Nykyään siellä on myös miesten juhlapukuja.

    • y.e.n

      Voin kyllä suositella haapuku.fi sivustoa!
      Tilasin sieltä hääpuvun, joka tuli sovittuun aikaan postissa, hyvin pakattuna. Puku oli täysin sopiva, mutta koristelut, sellaiset ruusukkeet, olivat erilaiset runsaammat kuin kuvassa (nettisivuilla lukeekin että kuvan koristelut eivät täysin vastaa puvun koristeita) Päätin palauttaa puvun, koska halusin hieman linjakkaamman mekon, joka enemmän sopii minun vartalolleni. Laitoin viestiä asiakaspalveluun ja sain ehdotuksia myös mekoista, jotka olisi saatavilla nopealla toimituksella. Niistä kuitenkaan mikään ei ollut sellainen, joka olisi minua miellyttänyt. Laitoin mekon asiakaspalautuksena takaisin ja ei mennyt montaakaan päivää, kun raha oli jo takaisin tililläni. Todella hyvä palvelu, suosittelen.

    • iituli1

      Ajattelin jakaa myös oman kokemukseni haapuku.fi sivustosta.Tilasin itselleni sieltä hääpuvun ja vaikka kauheasti pelotti puku hakea postista avata paketti niin positiivisesti yllätyin!:D Puku oli juuri sellainen kuin toivoinkin. Ainoa miinus oli puvun hieman liian suuri koko mikä tosin melko varmasti on itseaiheutettu kun mittasin itseni ja pelkäsin ettei puku ole vaan liian pieni..isompaa on helpompi korjata;D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      321
      12261
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      47
      3584
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      83
      3187
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      129
      2961
    5. 101
      2882
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      64
      2642
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      158
      2558
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      273
      2449
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1511
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      15
      1498
    Aihe