Sä halusit vain nostaa omaa itseluottamusta, sillä että mä (tai kuka tahansa muu) olisin kiinnostunut susta, koska se on ainoa syy miksi varatut yleensäkin flirttailee. Jos aijon olla jonkun kanssa, niin pitäisi olla itseluottamusta edes sen verran. Me oltaisiin oltu yhdessä ihan vääristä syistä.
Toivottavasti pidät itsestäsi.
Toivottavasti pidät itsestäsi.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ai,tulkinta on muuttunut luuloksi
Siis nyt meni vähän yli tuo, siis et ole kiinnostunut mutta toinen flirttailee ja sulla on nyt sitten vähän hankalaa vai mitä tuo tarkoitti?!! Mitkä ne väärät syyt sitten olis ollu?!!
No miksi pitäis rupee leikkii varatun kanssa?
no jos vaan leikkiä haluat niin ei varmaankaan kannata! Mutta oletko varma ettei siinä sitten olis jotain enemmän...ei varattunakaan oleminen ole loppupeleissä mikään este millekään! Yleensä on muttei se mikään sääntö ole.
sydän sanoo joo mut harmi vaan mul on myös järkee pääs
ja järki sanoo ei, eikö niin
Joo mutta miksi järki sitte estää? Ei aina voi kaikkee ajatella pelkällä järjelläkään...ei asiat ole aina noin simppeleitä...entä jos menetät jotain mitä tulet sitte ehkä joskus katumaan. Eikö ensin kannattais miettiä onko se edes mahdollista ja jos ei sitten millään, niin sitten anna olla. Mut älä nyt heitä hanskoja naulaan ennenkuin olet selvittänyt mahdollisuutesi. Jos aina ajateltaisiin pelkällä järjellä, niin kuinka paljon onnettomia ihmisiä olisi. Kyllä tunteitakin tulisi kuunnella ehdottomasti! Ja onko se nyt niin mahdoton tilanne?
Tai miks varatun naisen pitää ruveta leikkimään toisen miehen kanssa . Kai hänellä oli siihen joku tarve .No siinähän meni
Bravo!
Kyllä vaan ällöttää tollanen mustavalkonen ajatusmaailma. Ei varattuna oleminen helv...tti tarkoita, et sun elämä on eletty eikä sulla ole enää mitään oikeuksia esmes tunteisiin. On ihan eri asia juosta vieraissa tuon tuosta, mutta ei rakastuminen katso aikaa eikä paikkaa eikä sitä, satutko olemaan varattu vai vapaa. Jos varattuna oleminen tarkoittaa jotain vankilaa, niin eihän sitä uskalla helv...tti soikoon enää koskaan sitoutua kehenkään. Tunteet voivat muuttua, ihmiset voivat muuttua, kaikki voi muuttua. Joskus vaan se irtirepäiseminen entisestä suhteesta ole mikään helppo juttu monista syistä johtuen. Joskus voi vaan tulla joku sulle tärkeä ihminen vastaan, kun olet vielä varattuna. Ei kai noi asiat tapahdu tilauksesta. Yleensä silloin kun sitä vähiten odottaa. Ei ne asiat ole vaan niin mustavalkoisia!!!! Eikä siinä tarvii ketään alkaa haukkuu hu..raksi tai sun muuta, hel...tti soikoon!! Kiduttaminenkin näkyy olevan sallitumpaa, näköjään!
mutta minä en ole varattu!
maksaisi vaivan laittaa hymy suutelokuntoon.....
..nosta siis häntäänsä..niin kukas sitten??? -=0-0=
Rakastat mut vielä M mies vaikka et halua tunnista sitä. Tiedän että kärsit->oma vikasi...
Kyllä sitä on erehtyväinen ihmisten suhteen. Niin tämähän on virtuaalimaailma, mutta luulin löytäneeni kultaa, mutta ei romurautaa, joka vain ajatteli minusta joka hetki ilkeästi ja halvasti. En minä muuta kaivannut kuin ihmistä ystävää jotain. Miksi en ymmärtänyt aikaisemmin.