Vaikka maailma sanois mitä

Tuhlaajalapsi

11

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tervetuloa

      Tervetuloa takaisin Isän kotiin! Jumalan lapsen rauhaa ei voi tämä maailma mitenkään käsittää...

      • Kerro meille

        Ketkä kaikki ovat Jumalan lapsia?


    • Näinkö kävi?

      Putositko avaaja sielunvihollisen verkkoon = vl-herätysliikkeen jäseneksi?

      • v jussi

        Kenes lapsia nämätovat jotka laulavat tätä virttä.Vanhasta virsikirjasta 440 Vääryys vallansaa. 5 säkeistöä


    • Katiya

      Avaajalle:

      Tälläisia viestejä on aina mukava lukea täältä
      Kaikkea hyvää Sinulle!

    • lähimmäisesi

      Kaikkea hyvää Sinulle!

    • 1+9

      Niiin, ei siinä sinällään mitään jos haluaa uskoa niin eipä se ole minulta pois.
      Itse olen kuitenkin sitä mieltä että ihmiset jotka tuntevat löytävänsä Jumalan ja alkavat pyöriä tiivisti kyseisissä piireissä(puhun siis ihmisistä joiden elämä pyörii uskonnon ympärillä),tekevät sen sitä varten koska eivät luota maailmaan eikä itseensä.Nämä ihmiset tuntevat löytävänsä turvallisuuden Jumalasta / uskosta ja tätä kautta pystyvät luottamaan maailmaan/itseensä uskon antamien ohjeiden mukaan.

      Tästä on myös todisteena esim.jotkut alkoholistit jotka tulevat uskoon.Nämä ihmiset ovat juoneet koska tuntevat etteivät ole mitään maailman silmissä ja tarvitsevat pystyssä pysyäkseen jonkun johon tukeutua.Sitten,kun otetaan alkoholi pois,niin nämä hakevat kyseisen tukipilarin Jumalasta ja uskosta.
      En sano että tämä on väärin,parempi näin kuin joisi.
      Tarkoitan vain,että nämä ihmiset korvaavat alkoholin Jumalalla koska kokevat olevansa voimattomia ilman ulkopuolista asiaa.

    • Onnitteluni

      Täältä myös onnen ja siunauksen toivotuksia avaajalle

    • Eikö pelota?

      Jos palasit vl-herätysliikkeeseen, niin palasit suoraan saa.tanan kitaan.

    • 6&1

      Minäkin sain tuhlaajapoikana palata takaisin Kristuksen yhteyteen, vaikkakaan en takaisin ry:lle. Mutta olkaamme onnellisia ja kiitollisia, sillä meillä on sama usko=usko Kristukseen ja sama Herra=Kristus.

    • valistunut

      Onnetonta ettei ole oppinut mitään sen 30 vuoden aikana vaan palannut takaisin vanhaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      246
      2219
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1684
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      47
      1319
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1035
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      826
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      810
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      790
    8. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      766
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      760
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe