Aramithin biljardipallojen tehdas on siellä jossain, vierailulla tutustumassa.
1 paikka missä Belgiassa varmaan kannattaisi käydä.
jokubelgiasta
2
334
Vastaukset
- belgiankinkävijä
Jos Belgiasta pitää valita yksi paikka, missä kannattaa käydä, niin se on Bruggen kaupunki (engl./ransk. Bruges, saks. Brügge). Yksi Euroopan kauneimmista kaupungeista ja kanaviensa vuoksi siellä päin sanottu Pohjolan Venetsiaksi (heille Pohjola on suurempi kuin meille P-Euroopassa).
- flaamialueelle
Bruggen lisäksi Gent ja Antwerpen ovat tutustumisen arvoisia. Mihin tahansa junalla niin näkymät ovat mukavat. Brussel ei ainakaan minun mieleeni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423404- 362004
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301739- 161527
- 231508
- 91391
- 241387
- 141237
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781145- 221102