Mielestäni

Mielestäni alkoholi on erittäin vahva, herkästi vaikuttava, riippuvuutta aiheuttava huume.
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No sen takiahan sitä käytetäänkin, oletko pölöjä?

Äänestä

Niin on. Esim. monet entiset narkomaanit on siirtyneet tiukkaan viinaan kokonaan.

Keppana ei muuten oliis niin paha, mutta kun sitäkin ottaa tarpeeksi, niin alkaa tehdä mieli tiukempaa.

Äänestä

No, kun olet asian todennut, niin mitä aiot tehdä? Menetkö nälkälakkoon kunnes me muut olemme lopettaneet alkoholin nauttimisen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.öl,.öl, kirjoitti:

Mielestäni alkoholi on erittäin vahva, herkästi vaikuttava, riippuvuutta aiheuttava huume.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu