IE9 ei normaali fontti ?

elikkä IE9 selaimella selaus eroaa muista sillä että fontti näyttää 'pehmeältä' ja esim youtubessa teksti näyttää lihavoidulta. Tuo on ollut ilmeisesti oletuksena noin.

-Miten saisin tuon fontin 'tavalliseksi' eli samanlaiseksi kuin firefoxissa ja chromessa ?
387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katsele joutessasi Ohje:tta.

Äänestä

en vaan osaa. mistä mitä ?

Äänestä

Mun IE9-selaimen naamataulussa ainakin lukee selvällä suomella OHJE.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


internet explorer999 kirjoitti:

elikkä IE9 selaimella selaus eroaa muista sillä että fontti näyttää 'pehmeältä' ja esim youtubessa teksti näyttää lihavoidulta. Tuo on ollut ilmeisesti oletuksena noin.

-Miten saisin tuon fontin 'tavalliseksi' eli samanlaiseksi kuin firefoxissa ja chromessa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu