poliisi ampumassa

kiinnostaa että ampuvatko pistoolilla vain 10metriin kuten tässä
http://www.ruutu.fi/video?vt=video_episode&vid=368894
n 8min.kohdalla. aina näkee noin että taulut ovat lähellä.
286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mul mieles et kuvaajan toive. Näkyy taulukin ja osumat. Niil kilpaillaa kisois eri matkoilta ja Glockilla ampuu 50-3metrin välillä. Toi vois olla se jokavuotinen ammuntakoematka joka on kaikilla sama koe.

Äänestä

Poliisi ampuu tyypillisesti kännissä, itseään, kolleegaa tai puolisoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


poiiisi kirjoitti:

kiinnostaa että ampuvatko pistoolilla vain 10metriin kuten tässä
http://www.ruutu.fi/video?vt=video_episode&vid=368894
n 8min.kohdalla. aina näkee noin että taulut ovat lähellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu