Kickboxing Team ry. aloittaa potkunyrkkeilyn peruskurssin Oulussa tiistaina 13.03.2012.
Potkunyrkkeilyn peruskurssi kestää 2 kk ja sen hinta on 100€. Oulun korkeakoululiikunnan Sporttipassilla etuhintaan 55€ (OAMK ja YO). Peruskurssi alkaa tiistaina 13.03.2012. KBT Fight Centerissä, osoitteessa Uusikatu 35. Kurssille otetaan harjoittelijoita 03.04.2012 asti ja harjoituksissa saa käydä kaksi kertaa ilmaiseksi kokeilemassa.
Peruskurssin tavoiteena on opettaa potkunyrkkeilyn perustekniikkaa sekä kohentaa yleiskuntoa. Aikaisempaa kamppailulajitaustaa ei tarvita eikä erityisiä kuntovaatimuksia ole. Kurssille tulevalla on oltava puhdas rikosrekisteri. Varustukseksi riittävät t-paita sekä verkkarit tai shortsit. Myös vesipullo on syytä ottaa mukaan. Nuorisotyön tukemiseksi olemme laskeneet ikärajan 13 vuoteen. Erot fyysisessä kehityksessä huomioidaan kuitenkin harjoittelussa. Peruskurssilla ei oteta kovaa kontaktia pariin ja fyysistä voimaa edellyttävissä harjoituksissa parit jaetaan koon, iän ja sukupuolen mukaan.
Kickboxing Team on Pohjois-Suomen menestynein potkunyrkkeilyseura, joka valmentaa kansainvälisen tason ottelijoita. Kilpaileminen EI OLE seurassa kuitenkaan pakollista ja takaamme mukavat, haastavat ja hikiset treenit jokaiselle harrastajalle, oli tämä kilpailija tai ei. Vähempi ei riitä!
Harjoitukset
Peruskurssin harjoitukset pidetään KBT Fight Centerissä (Uusikatu 35) ja harjoitusajat ovat:
Tiistai 20.00 - 21.15
Torstai 20.00 - 21.15
Ohjaajat
Ohjaajana kurssilla toimii Kickboxing Teamin päävalmentaja Leif ”Lepa” Stenius 2.dan, joka on Pohjois-Suomen ainoa potkunyrkkeilyn mustan vyön haltija, potkunyrkkeilyn suomenmestari täyskontaktissa vuodelta 2003, useiden suomenmestarien valmentaja ja Potkunyrkkeilyliiton virallinen ohjaajakouluttaja. Apuohjaajina toimivat Kickboxing Teamin SM-tason ottelijat.
Lisätietoja sekä ilmoittautumiset
Leif "Lepa" Stenius 0400-585287
info @ kickboxingteam . com
Linkeistä lisätietoa
Kickboxing Team ry:
http://www.kickboxingteam.com/
Suomen Potkunyrkkeilyliitto:
http://www.kickboxing.fi/
Peruskurssilaisen tietopaketti Word-tiedostona:
http://kickboxingteam.com/img/Peruskurssiopas3.doc
24 hyvää syytä valita Kickboxing Team!
http://www.kickboxingteam.com/forum/viewtopic.php?t=557
HUIPPUTASON VALMENNUS - MAAILMANLUOKAN MENESTYS!
TERVETULOA MUKAAN!
Potkunyrkkeilyn peruskurssi alkaa OULUSSA 13.03.2012!
1
280
Vastaukset
HOX! Tämä 13.03. alkava kurssi on viimeinen Kickboxingteam:in järjestämä potkunyrkkeilyn peruskurssi tälle keväälle!
Oulussa seuraavat potkunyrkkeilyn-ja vapaaottelun peruskurssit alkavat pyöriä jälleen ELOKUUSSA 2012.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1615237Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv852763Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?871752Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91216- 49995
- 66912
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122893- 21893
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23888Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75873