Beach resort Minamark hotelli ja uima-allas

ballistara

Onko uima-allas lämmitetty kyseisessä hotellissa ??? Millainen heidän all inclusive?

8

322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tpt

      Ei ole lämmitetty. Ei siinä ainakaan tammikuun alussa kun oltiin viikko juuri kukaan käynyt uimassa. Vesi on kylmää. All inclusive oli aamiaista lukuunottamatta lähes syömäkelvotonta. Me syötiin sitten lounasta hotellin pizzapaikassa pientä maksua vastaan jos ei jaksettu lähteä rannalta.

    • trippaduutuu

      Hei tpt! Eikö tuo pizzapaikka kuulukkaan AI systeemiin, vai miksi piti maksaa? Ollaan menossa maaliskuussa tuonne Minamarkiin, ja melko kehnoja/ristiriitaisia arvosteluja paikka on saanut. Tripadviserilla tosin on kehuttukkin.... saas nähdä.... Voitko kertoa enemmän tuosta hotellista, vinkkejä esim huoneiden suhteen. Oliks siellä muuten hiustenkuivaajaa? Ilmeisesti ei. Mites saiko rantapyyhkeet? Onko mitään positiivistä? Vai ainoastaan halpa hinta...

    • Mietityttää

      Sama mietityttää myös meitä. Olemme lähdössä samaiseen hotelliin tässä piakkoin ja tosiaan kovin on ristiriitaisen kuvan saanut ko. hotellissa näitä juttuja lukiessa.

      Onko ruoka tosiaan niin pahaa kuin on annettu ymmärtää? Vai vain yksitoikkoista? Onko joku sairastunut hotellin ruuasta?

      Onko huoneet siistejä?

    • hm

      Lennetään huomenna Minamarkin all-inclusiveja maistelemaan. Kerron viikon päästä, oliko hyvää :)

    • Egyptin Musta Jaska

      Ruoka on ihan ok, jäkiruuat on suhteessa parhaimpia. Mikään erityinen kulinaristinen nautinto ruokailu ei kyllä ole, mutta kyllä sillä nälkä lähtee. Lounaan söin muualla ja illalla ja aamuisin kävin tuolla syömässä. Useinhan lounas tulee syötyä retkillä tms. joten siitä sai vähän vaihtelua ruokapaikkoihin.

    • 0090

      allas ei ole lämmitetty. ruoka on syömäkelpoista, mutta ei saa minulta ensimmäistäkään plussaa. all-inc alkoholijuomat kaikki tosi huonoja, mitä lie pontikkaa. hotellin päärakennuksen lähimmissä huoneissa nukkuminen mahdotonta, meteli hotellin yöjuhlissa on uskomaton. hotellin asiakkaista 90 % venäläisiä, iltaohjelmat venäjäksi, henkilökunta puhuu luonnollisesti hyvin venäjää.. huoneet siistejä, joskin ovenripa voi jäädä käteen, verhot repsottaa, ei aina tule vettä.. toisaalta, kun hotellilla on oma ranta, hyvä sijainti, ruuat ja juomat sisältyvät hintaan jne ja kaikki tämä esim meillä 380 eur/vko, niin ei passaa valittaa. vaatimaton, mutta perustarpeet hyvin täyttävä hotelli.

    • aisjaa

      HUOM tällähetkellä hotellin animation tiimissä eli juurikin iltaohjelmissa toimii kaksi suomalaista tyttöä jotka tuovat oman piristyksensä hotelliin!!

    • 3/12

      hyvä pikka!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      88
      3678
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1949
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1773
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      144
      1632
    5. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1478
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      162
      1473
    7. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      98
      1453
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1402
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1324
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1287
    Aihe