Mitsubishi Lancer

Lanceristi Tampereel

Kysymys Mitsun omistajille, vaikka entisille. Ostin kesällä vanhan Lancerin (-vm -04) ja se on pelannut ihan moitteettomasti, mutta n. kk sitten toisen takaoven lukko ei totellut keskuslukitusavainta, siis auennut. Arvelin vähän pakkasta syyksi ja sulatin autoa vorokauden lämpimässä tallissa. Ei vaikutusta. Ja nyt, eilen toinen takaovi teki saman tempun. Onko kokemusta moisesta? Ja mistä saataisi johtua ja vielä voiko tätä vikaa korjata inhimillisillä hinnoilla? Ongelma on tietysti vielä se, että ovet eivät aukene edes sisäsalvasta.

Hyvin kiitollisena neuvosta ja mielipiteestäkin.

3

499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • colt 09

      Hei, eihän vaan lapsilukko ole mennyt päälle vahingossa, katso oven kyljestä asennot, päällä, ei päällä.

      • Lanceristi Tre

        Colt 09, nyt neuvosi on kokeiltu ja osoittautui oikeaksi. Lämpimät kiitokset! Olin jo menossa korjaamolle - mitähän vikoja olisivatkaan löytäneet.

        Vajavainen autosivistykseni käsittää tähän asti vain lapsilukottomia autoja, joten auton "vika" on ehkä ymmärrettävä.


    • Lanceristi, Tre.

      Kiitos neuvosta, katson, kunhan pääsen autolle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1378
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      923
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe