yhden koirani jalka on leikattu joitakin vuosia sitten polvesta. parantui hienosti. mutta nyt kun on kylmä niin nostelee sitä tassua usein ylös ulkona. voisiko olla niin että siinä jalassa on huonompi verenkierto ja palelee herkemmin siitä jalasta ? muuten kotona ei aristele tassuaan eikä ole aiemminkaan tehnyt parannuttuaan.
auttaisiko joku lämpökääre ulos mennessä ? el. lääkärille mennään tässä kuussa rokotuksiin ja sitten otan asian esille jos se vielä jatkuu. mutta vastaanotetaan kokemuksia ja tietoja.
olisko tietoa tai kokemuksia ?
1
77
Vastaukset 1
Trauman ja leikkauksien jälkeinen voi vaivata kylmällä ja/tai kostealla koirilla samoin kuin ihmisilläkin.Ja koiralla nimenomaan ulkona ottaa kylmän.
Joskus pikkukoirat myös ottaa tavaksi hyppiä kinttu ylhäällä,jos on jonkun takia joutuneet sitä ylhäällä pitämään.Mutta jos sinun pikkukaveri on kuitenkin sitä tahan asti ihan hyvin käyttänyt,niin siitä ei ole kyse.Todennäköisesti vaan iän myötä on reparoitu paikka tullut herkemmäksi.
Tosin kun en tiedä,mitä tehty,niin on sekin mahdollisuus,että on kehittänyt jotain arpikudosta ym.mikä ehkä vaivaa.Mutta se oireilee sitten myös kun lämpimillä keleillä lenkkeilee.
Jos on vaan kylmästä,niin tossut voisi ehkä auttaa ja pitkähihainen nuttu,joka voisi polvea siis myös lämmittää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851166
- 73952
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut153868- 57690
Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.181624- 43615
Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t4606Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t145606- 30602
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61575