voiko tohon ottaa ketään kyytiin? ja onko kuin epämukavaa olla kyydissä miten matka ajo puutuko paikat heti 50 kilsan jälkeen. vai pitääkö vaihtaa paremmin sopivaan pyörään, tämä on tietenkin asenne kysymys laite on kyllä pirun kiva katella sairuden takia en ole metriäkkään päässyt ajamaan.
Yamaha R6 ja Matka-ajo/Kyyditys.
5
845
Vastaukset
- kaikilla pääsee..
Jos on satula takana, sen se vaatii,........... mutta matka-ajoa..mitähän tuohon pitäisi sanoa..parempi kuin ei sano mitään.
- yam-yzf r6
kerro nyt ihmeessä jos sulla on kokemusta? eihän toi tosiaan varmaan mikään matka-malli ole! tarkoitus olis ihan kulmilla olla mut voishan sitä joskus tosiaan käydä jossain kiertelemässäkin.
- <ä>
Oon joskus tommosen kyydissä ollut, aika turvattomalta tuntui
- Akra
Riippuu varmasti vuosimallistakin.. itsellä 06, eikä todellakaan ole kenelläkään kiva olla kyydissä. Vaatii voimia aika paljon, kun satula on pieni ja niin vaikean mallinen, joutuu täysinvoimin kiinni pitämään. Itsellä ajamiseen ei vaikuta, jos kyydissä oleva osaa olla kyydissä.
Mutta en todellakaan suosittele edes pienille matkoille. Kyse on kuitenkin kisapyörästä.
Vanhemmissa malleissa on se neliön mallinen satula, en sitten tiedä onko parempi..??
Ja eukko valitti myös putkien äänistä, kun on toi Akran kokoputkisto :)- Yam-yzf r6
Totta tähän tulokseen olen tullut myös kun palstoja olen lukenut, pyörä on 0 nelonen.
Devil sliparilla myös tässä äänet aika "Miehekkäät" Tällä mennä sitten itsekseen ja katsotaan tarvitaanko jotain,Geelisatulaa? /pyöräily housuaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2663323Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211843Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.241499- 811344
- 1371038
- 81994
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.61799Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86756Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61687Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51646