Vai laatua.

2,7 hdi aut

Sattuipa tässä sunnuntaina vaali-aamuna. Itse vaalilautakunan varapuheenjohtajana piti aloittaa päivä äänestys paikalla klo 12. Puheenjohtaja soittaa klo 7, ettei saa autoaan käyntiin. Luulin että on vanha akku, niin kaveri sanoi että haki juuri uuden auton viimeviikolla, ihan uusi toyota auris, viimeviikolla liikkeestä luovutettu. Omassa Hdi pösössäni ei ole edes lohkolämmitintä, vain Webasto, pakkasta -26c. Hyvin lähti käyntiin 10 minuutin lämmityksellä. Eikun puheenjohtajaa hakemaan äänestyspaikalle. kirosi pahemman kerran. Oli vaihtanut viimeviikolla Golfin uuteen aurikseen, ja näin kävi heti. Mietti vain, että tästäkö tämä lysti sitten alkoi. Tuli itselle aika pitkä päivi olla siellä aamu 7:stä iltaan 10 asti, ja sen jälkeen viemään äänestys liput vaalitoimistolle, ja viedä vielä vaalilautakunnan puheenjohtaja kotiin.

5

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ai hurja!

      Kiitos tiedosta.
      Näitä sattuu nykyään.

    • Provojen taso

      Taso on heikko mutta tässä oli sentään jaksettu keksiä joku tarina.

      Tämäkin tarina on keksitty sen jälkeen kun oma Sitikka jälleen oli hyytynyt ja naapuri lähti Auriksella töihin.

    • Olisit nyt

      edes ton pösön jättänyt keksimättä. Ei mitään mahdollisuutta saada tarinasta uskottavaa....

    • leluautoja

      Näitä on tänä talvena sattunut, että köyhät sukulaiset (valitettavasti) ovat käynnistysapua Toyotiinsa kyselleet. Osalla syynä huolenpidon laiminlyönti vanhemmissa autoissa ,mutta onpa joukossa yksi uunituore Avensiskin, joka imi akun tyhjäksi parilla käynnistysyrityksellä 32 asteen pakkasessa. Ei ollut raskinut laitattaa autoonsa lämmitintä kun "toyotamiehet" olivat sanoneet lämmittimien olevan Toyotassa turhia.
      Enpä ole malttanut sukulaisilleni olla sanomatta, että hankkisivat kunnon autoja eikä itämaisia leluja.

      • 2+6

        Toyota on automaailman suurinta sontaa..ei voi mitään..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      85
      7681
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      75
      7555
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      166
      6079
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      55
      4986
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4169
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3900
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3612
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3547
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      104
      3242
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      17
      3169
    Aihe