ku oon tosa kevaria miettiny ni että oisko jotai neuvoja/ajatuksia minkä sitä ny ostais oon täsä dukea miettiny mut monet asnonu et lyö välivapaita joka paikkaa ja joillai mittari seonnu ni en sit siit tiä ja jammun wr:ää kans aatellu mut nyt en oikee tiä et mitä sitä hankkis. vois se kyl sillee 2-tahti mut 4-tahtiki ois matkaa mukava eikä kuluttais nii paljo (ps. ei kiitos aloteta t'nee semmost päätöntä 4-tahti vs. 2-tahti tappeluu).
mieluista
-hieno
-pitäis tehot riittää viivoihi
- mieluite kulkis/sais pienel virityksel kulkee tyylii 130 et kehtaa motarilki mennä
mieluista
-hieno
-pitäis tehot riittää viivoihi
- mieluite kulkis/sais pienel virityksel kulkee tyylii 130 et kehtaa motarilki mennä
Vastaukset 10
Vanhimmat
tai onha tosa yzäriä sitä 50th anniversary värityksellist mietitty et jos sais senki huiput tähä ja kiihtyvyys 0-100km/h
Derbi gpr 125 2t
kulkee ton 130km/h
pieni ruokanen kakstahdiks
kaunis
tehot riittää viivoihin (ainaki nelareita vastaan :D)
luotettava kone
- Derbi = kaverit vittuilee
Osta Duke jos siltä tuntuu, ei kuitenkaan ole huonon näköinen, enkä sen pienen ajan perusteella mitä korttia suorittaessa ajoin sanois, että lyö niitä välivapaita. Tehoa löytyy aikas mukavasti, että pitäis riittää niihin viivoihin, mikäli sellasta ny haluaa harrastaa :D
Tietysti yksi vaihtoehto on tämä "massapyörä" CBR, minkä kohdalla eka aattelin, että minähän ei sitten tuollaisella ajele, mutta kuitenkin kokeilin, ja se tuntui toDella hyvältä. Sen viikon aikana mitä ehin ajella tänä vuonna (eli viikon ennen lumia, kun sain kortin 16.11), matkaa tuli n. 700 kilsaa, eli n. 70% siitä, mitä pyörällä oli aiemmin ajettu (2010 malli, autokoululla ajettu n. 900km ennen myyntiä, meni kaverilleni [kenellä ei ole vieläkään korttia, kun on joulukuussa syntynyt], mistä sitten ostin sen häneltä turhana).
Kiihtyy mielestäni hyvin, ja muutenkin mukava ajaa. Sen vielä sanon, että oikean tien olet valinnut ;)
Perus mopojonnepoika astumassa ISOJEN kemmujen maailmaan. Noilla kriteereillä tyrmäsit 4t laiskapaskan juuri 100/0 pois valikoimasta paitti hieno se lussukin voi olla.
Ei sulla sattuis olemaan tietoa Yamaha WR:n suorituskyvystä, etenkin teharin kanssa? Kaveria vaan kiinnostaa tietää, kun on aatellu tämän tyylisen paketin hankkia. Ite ajelen 4-tahtilussupaskalla, kuten jotkut sitä nimittää :D
No teharihan ei vaikuta vittujakaan nelarin tehoihin :DDDDDDD
Niinhän nuo sanovat, ja olen ihan itekkin koittanu sanoa sille kaverilleni, että se ei tuo paljoakaan muuta kuin äänet, mutta ei. Kun sellanen tarttee saada. Tai no, jos ei ole rahasta kiinni niin mikäs siinä. Mutta omaan Hondaani en lähtisi uutta putkea hommaamaan.
Pidätkö tuota kirjoittajaa ihan tyhmänä? Eihän se välttämättä niin paljoa vaikuta, mutta kyä se WR:ään tuo lisää potkua, olen ihan ite nähny! Että anteeksi vaan jos edellisen postauksen kirjoittaja ei ole mikään nopeusfanaatikko tai joku muu sellainen 2-tahtijauhaja, jolle ei ole millään muulla kuin nopeudella väliä.
"Siitä saa 70 heppaa irti". Joo, justiinsa... Eihän se ole kuin 52 kW...
Itse en tykkää 2-tahdeista yhtään. Haisevat, ihan helvetillinen ääni jne. No okei, NSR on hienon näkönen kyllä. Mutta siihen se sitte loppuukin. En välitä, meneekö joku mua nopeammin. Tai että saan mittariin "vain" 120 km/h. Ääliö.
TM lehden testeis yamaha wr huiput gps 109, 0-100 18.99 sek. Kuiva paino joku 120kg ja bensat päälle
Kyllä ne jammu wr kelpopeli on ajelee vaikka sinne kuuhun asti eikä tunni missää. Omien kokemuksieni perusteella kun 3 weeralla päristellyt niin 80 asti kiihtyy hyvin 4t luokassa mutta loput onki sitte mitä on. 11kw löytyy niinkuin muistakin saman moottorim omaavista yzf r, rieju, fantic sun muut. Teharilla ainakin ääntä lähtee, kaverilla yoshimura änkkä kiinnes ja kyllä hajoo korvat ja ikkunat paukkuu. Ja pyörähän on aika laivamainen eli mukava ajaa ja hyvät kyytsätä. Jos 4t kiinnosttaa niin jampan weera hyvä vaihtoehto. 180cc ja pc sit eriksee, niille kyllä nostan hattua