Tiedän varsin hyvin

sen, että tämä kaikki on vain harhaa ja pelkkää unelmaa,kuvittelua,kuviteltua, joten en odota mitään. Saisi jo riittää.
Olen kertonut jotain pientä tunteistani hänelle ja saanut ns.pakit, joten se täytyy vain hyväksyä ja sille ei mitään mahda.
En "tyrkytä" itseäni enää hänelle.
10219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

mitähän pientä oot kertonut ? jotain tosi olematonta veikkaan...

Äänestä
  • mutta olisi hänen pitänyt tajuta...

    Äänestä

  • en nyt enää ala... kirjoitti:

    mutta olisi hänen pitänyt tajuta...

    el jotain täysin olematonta jota ei kukaan muu ku sinä tajua että joo....

    Äänestä

  • .......... kirjoitti:

    el jotain täysin olematonta jota ei kukaan muu ku sinä tajua että joo....

    Tuo kun sanoit että tosi olematonta niin sinulle ehkä pieni ja olematon asia, mutta minulle aika suuri ja tärkeä asia, se oli todella suuri kynnys edes laittaa sellainen, vaikka se olikin ehkä pientä tai vaikutti siltä, mutta minulle edelleenkin kova kynnys, joten on se hyvä ajaa ikäänkuin toisen yli ja väheksyä sanomalla tuollaista, mutta ihan miten vain. Itse et oletettavasti ole uskaltanut ilmaista mitään.

    Äänestä

Pitikö tuokin tänne rykästä. Kun se kerran on selvää. Huomion hakua vaan.

Äänestä
  • Eikös tämä palsta ole vain tunteiden purkamista varten. Tuskin suoraan tarkoitettu kenellekään. Vai kolahtiko kuitenkin omaan nilkkaan :) En ole ap, vaikka voisin samaa kirjoittaakin. Mutta en itke täällä kenenkään perään. Aina tulee uusia. Ei tarvitse hakea huomiota.

    Äänestä

  • Turhaapa niin kirjoitti:

    Eikös tämä palsta ole vain tunteiden purkamista varten. Tuskin suoraan tarkoitettu kenellekään. Vai kolahtiko kuitenkin omaan nilkkaan :) En ole ap, vaikka voisin samaa kirjoittaakin. Mutta en itke täällä kenenkään perään. Aina tulee uusia. Ei tarvitse hakea huomiota.

    Heh , vai tulee aina uusia. Ikävöitäviä?

    Äänestä

  • kiertokulkua kirjoitti:

    Heh , vai tulee aina uusia. Ikävöitäviä?

    Joitakin ikävöi joitakin ei. Joistakin saat jopa hyviä ystäviä, joihinkin ei kannata aikaansa tuhlata. Joskus ikävöi joskus ei. Miten milloinkin. Mutta ei se pysyvä olotila kuitenkaan ole.

    Äänestä

ihmisiä tulee ja menee mutta sitten on aivan oma lukunsa,ne erityiset ihmiset jotka eivät mielestämme lähde,joita ikävöimme.

Äänestä

nyt oikeesti,yhteyttä,kerrot sitten jotain suurta jos pieni ei riittänyt.onkohanse edes älynnyt että kerrot edes tunteistas?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elämä vaan on kirjoitti:

sen, että tämä kaikki on vain harhaa ja pelkkää unelmaa,kuvittelua,kuviteltua, joten en odota mitään. Saisi jo riittää.
Olen kertonut jotain pientä tunteistani hänelle ja saanut ns.pakit, joten se täytyy vain hyväksyä ja sille ei mitään mahda.
En "tyrkytä" itseäni enää hänelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu