Oliskos Rautalammin suunnalla niin kivaa porukkaa että vähän kertoilis elämästä siellä kun olen muuttelemssa sinnepäin ja pitäis opetella "talon tavoille".
Muutto edessä
2
314
Vastaukset
- sjoki sjokelaisille
Työnne se Rautalampi syvälle pilluusi, tämä on meidän SUONENJOKELAISTEN suomi24 foorumi.
- Kesäasukas
^ Noniin, tuo vastaus kuvastaakin hyvin suonenjokelaisten älyllistä tasoa. Kukaan ei varmaan olisi moisesta kyläpahasesta kuullutkaan, ellei savon rataa olisi aikanaan linjattu sitä kautta ja laitettu asemaa sinnekin. Nythän siellä hädin tuskin edes kaikki junat pysähtyvät.
Alkuperäiselle kysyjälle neuvoksi, että kannattaa varmaan esittää kysymys tuossa "yleistä Pohjous-Savosta" -osiossa. Lampilaiset ovat kuitenkin sen verran fiksumpaa porukkaa, etteivät täällä ääliöosastossa viitsi juuri kommentoida.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4648350Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195740Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2424679Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli414545Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624062Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603900SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1613680- 901647
- 831042
- 41799