2 naarasta ja yksi uros sinsu?

chinsufani<3

Joo eli minulla olisi jo ennestään kaksi, 2 vuotiasta naaras chinchillaa (leikkaamattomia) ja tahtoisin yhdistää niiden joukkoon yhden uroksen (leikkaamattoman) Tiedän että poikasia saattaa syntyä, mutta jos on kaksi naarasta ja yksi uros. Niin alkavatko naaraat tappelemaan siitä uroksesta? Eli onko yhdistys kannattava? :)

- kiitos vastanneille!

3

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • accd

      Miksi haluat teettaa poikasia? Olethan huomioinut, että joudut hankkimaan useita uusia häkkejä poikasille, jotta saat ne vieroitettua ja uusien hyvien kotien hankkiminen voi olla hankalaa. Entä jos kaikki ei menekään hyvin, oletko varannut rahaa eläinlääkärikäynteihin? Oletko huomioinut letaalitekijät? Onko sinulla poikashäkki, jossa on turvallista pitää poikasia? Onko sinulla urokselle oma häkki, johon siirrät sen siksi aikaa, kun naaraat synnyttävät? Et kai halua, että naaraat tulevat heti poikaskiimasta uudestaan tiineäksi. Naaraalle on erittäin raskasta imettää poikasia ja odottaa uusia samaan aikaan.

      Yhdistäminen saattaa onnistua tai sitten ei. Myös nykyisille kaveruksille saattaa tulla riitaa jossain vaiheessa. Aina täytyy olla valmis erottamaan kaverukset, jos tulee tappelu.

    • chinsufani<3

      mutta jos leikkautan uroksen, entä syntyykö tappelua silloin? jos naaraita ei leikata?

    • accd

      Uros tosiaan kannattaa leikkauttaa. Toimeentuleminen riippuu niin paljon kyseisten chinchillojen luonteesta. Porukka saattaa tulla toimeen, mutta saattaa myös olla, että joudut ne erottamaan tappeluiden takia. Mitään varmaa ei pysty sanomaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      129
      2073
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      105
      1896
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1669
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      64
      1544
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1202
    6. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      84
      1183
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      56
      1142
    8. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1103
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1076
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1023
    Aihe