Varaudu vatsatautiin

VIL428

Kävin kaverin kans lomaileen Thaimaassa. Kaveri sai järkyttävän vatsataudin jostain katuravintolasta, missä syötiin. Itelle ei tullu mitään, mutta luulen, että syy oli se ku oon syöny probiootteja eli mm. näitä maitohappobakteereita. Kannatan sullekki, että syöt ennen ku lähdet n. 2 viikon ajan ja matkan aikana.

PS. Jos on aikaa nii käy tilaan alta..

http://iherb.com/p/3620?at=0&rcode=vil428

Ovat parhaimpia mitä markkinoitlta saa (ja hieman hintaviakin), mutta tuolta löytyy halvempiaki (esim. joku 10 € samankokonen satsi). Saat lisäksi 5$ alennusta ku käytät koodia VIL428 (ja minä pienen komission ;).

Tuolla on muuten postikulut Suomeen se 6$ per lähetys eli sekin pesee kotimaiset kaupat nettitilauksissa mennen tulen.

Varotuksen sana.. Aluks suoltaa hieman löysemmäksi mahan, jos et oo aikasemmin syöny, mutta siihen tottuu eka viikon aikana!

0

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ootko nainen noin mustis musta

        Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
        Ikävä
        74
        4988
      2. Sen kerran kun siellä käyn

        Voisit olla paikalla💚💛☘️
        Ikävä
        33
        2781
      3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

        Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
        Ikävä
        40
        2544
      4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

        Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
        Ikävä
        26
        1953
      5. Kauan säkin jaksoit

        Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
        Ikävä
        40
        1862
      6. Miksi kaipaat

        Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
        Ikävä
        29
        1709
      7. Sä olet nainen kuuluisa..

        ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
        Suhteet
        90
        1703
      8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

        Tämä on ilon päivä 😊
        Kotimaiset julkkisjuorut
        166
        1583
      9. Mietin tässä T....

        Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
        Suhteet
        24
        1348
      10. Miehelle...

        Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
        Ikävä
        94
        1210
      Aihe