Mikä merkki on mielestäsi vastenmielisin ja miksi?
Vastenmielisin merkki?
Lobotomia
102004
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Naisissa vaaka:
Olevinaan maailmanvalloittaja/napa. Aina pyntättynä ja hienona. sitten kun saa kaverin hurmattua, niin ei voi tietää onko "blikka" tosissaan vai leikkiikö.
Miehissä Oinas:
Todella itsekeskeisiä saalistajia. Heti loppuu kiinnostus, kun nainen osoittaa vastakaikua ja tunteita.Ovat aina niin oikeassa kaikessa ja upeita omasta mielestään.
ps.En halua yleistää ja on kai näissä merkeissä sitten hyvääkin.
Naisita vastenmielisimmät ovat kaksonen ja kalat. Kumpikin ovat vastuuttomia, kykenemättömiä keskittymään. Kaksos naiset lisäksi vielä kadehtivat, juoruavat, valehtelevat ja yrittävät väkisin miellyttää koko maailmaa. Kalat taas on itkupilli huuhaa tyyppi.
Miehistä vastemielisin on skorpioni. Totinen, väkivaltainen, hermoheikko, nauttii satuttamisesta, nai kaikkia naisia. Tunnen tuollaisia skorppari miehiä 4 kpl mutta onneksi en ole ikinä itse sotkeentunut intiimiin suhteeseen heidän kanssaan.
Se on kyllä totta että kalat ovat itkupillejä ja "huuhaa"-tyyppejä! Itse olen kala ja olen juuri tuollainen!!
pyytää nyt sinua vaihtamaan nimimerkkiä. Vaikka kuinka väännät niitä IsOja ja PiEnIä kirjaimia niin..... Jooko eikös tehdä näin?
Ei pahalla mutta alkaa ärsyttämään kun näitä FisuNeitejä putkahtelee enempikin esiin. Olen kuitenkin vakkarina ollut aikas kauan tällä merkillä.
Ymmärrät varmaan.
Hyvää kesää kuitenkin! :)
Onko teitä useampikin? Olen aina luullut että yksi ja sama neiti kirjoittelee :)
Kuulostaa ällöttävän vetiseltä.
Mielenkiintoinen kysymys, sillä vastaus riippuu siitä mikä itse on. Minä olen skorpioni ja kokemuksesta juuri minulle (olen myös nouseva skorpioni) kaikkein etäisimpiä merkkejä ovat olleet vesimiehet (naiset ja miehet) ja neitsyetkin tietyllä lailla (työkaveriksi neitsyistä ei ole skorpionille - tosin alaisena ok).
naisista sanoisin rapu ( ei ainakaan tuntemani tyyppi ole mikään äidillinen vaan petollinen lutka suoraan sanottuna) kalat kakkoseksi
miehistä jousimies ja kalat
Neitsyet on tiukkapipoisia kusipäitä, varsinkin miehet.
Naisista leijona on rasittava pröystäilijä, kaksoset puhuu pahaa selän takana...
Itse oinas.
en usko, että horoskooppimerkillä on kovinkaan paljon vaikutusta siihen, kuinka luotettava, omahyväinen, itsekäs, rehellinen tai suora joku on.
ehkä se on ennemminkin kasvatuksesta ja kokemuksista kiinni.