TEMESTA??

Kertokaapa rakkaat ihmiset että miten noit pillereit saa??
Joka armas kerta ku ryyppään,ni tiedän jo etukäteen et seuraava päivä on yhtä helvettiä.. ja yleensä joudunki seuraavana päivänä ottaan muutaman loiventavan, mikä taas johtaa siihen et sitä seuraavanakin päivänä täytyy ottaa loiventavii!!
Ah,että voi elämä olla mukavaa!!
92996
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Toi kuulostaa jo pahasti alkoholiongelmalta

Siinä ei krapulalääkkeet auta.

Äänestä

Jos olet 18v niin noita ei lääkärit mielellään määrää nuorille ihmisille. Temestaa käytetään mm. paniikki- ja ahdistuneisuushäiriön hoitoon. On bentsodiatsepiini. Vaikka menet lääkäriin ja sepität satuja paniikista ja ahdistuksesta niin saat reseptin mieliala lääkkeisiin ensi alkuun mistä ei ole mitään hyötyä, saat vaan huonon olon.

Äänestä

KRAPULALÄÄKE!!!! lopeta juominen,muu ei auta.
t.hoitaja

Äänestä

No onhan noita kohmeloja ollut liskoilla ja ilman, mutta en lähtisi bentsoilla niitä hoitamaan. Saattaapi tulla pitkä reissu jos vaikka tekee liian hyvää.
t.yökkö

Äänestä

Olin ryypiskellyt viikon verran ja piti lääkärille mennä kun meinas taju lähtee.
Sanoin suoraan että rapula on hirviä ja pelkotilat päällä. Siihen määräs lääkäri suoraan temestaa ja se autto kyllä heti.
Olenki säästellyt niitä vastaisuuden varalle, ei oo ollut vaan niin kovia kankkusia.
Luin netistä siitä että se aiheuttaa kovaa riippuvaisuutta, ei kannata pelleillä lääkkeiden jos ei aitoa tarvetta.

Äänestä
  • Alan hemmot sanovat, että bentsovieroitus on pahempi kuin heroiinivieroitus. Bentsokoukku on rankka juttu.

    Äänestä

... niitä lääkkeitä ja viinaa niin paljon ettei enää tarvitse kankkusta kokee ikinä!!! Miksi pitää vetää sitä viinaa sitten kun tietää että paha kankunen tulee ja sitten uikutetaan pahasta olosta. Ai että pistää vihaksi, kun ensin juodaan ja sitten ruikutetaan!!!! Olet todellakin pahassa koukussa jos alat pilleireitä kuten Temestaa vetää viinan lisäksi. Se kierre on vaikea katkaista ja siitä ei voi syyttä kuin itseään sitten, kun ollaan pahassa jamassa. Mieti nyt kaksikertaa!!! Tuntuu vain ettei enää tässä yhteiskunnassa tarvitse kestää sitä pientäkään vastoinkäymista, joka kuitenkin kuuluu normaaliin elämään, vaan oteetaan joka pieneen murheeseen viinaa ja lääkkeitä!!

Äänestä
  • Mitä tulee pieniin murheisiin,niin itselläni
    repesi alkoholinkäyttö käsistä n.2v sitten
    yritykseni ajautui konkurssiin 14v yrittämisen
    jälkeen(syitä en nyt jaksa kertoa.On liian pitkä
    tarina)No samalla menetin uuden omakotitaloni,
    2autoa(uusia) ja kesämökkini!!!Nyt asun vuokralla(omakotitalossa) ja vit..niin ..leesti
    Eli revi siitä huumoria.Ps.henk.koht velkaa jäi
    n.1milj.e.

    Äänestä

  • nortel kirjoitti:

    Mitä tulee pieniin murheisiin,niin itselläni
    repesi alkoholinkäyttö käsistä n.2v sitten
    yritykseni ajautui konkurssiin 14v yrittämisen
    jälkeen(syitä en nyt jaksa kertoa.On liian pitkä
    tarina)No samalla menetin uuden omakotitaloni,
    2autoa(uusia) ja kesämökkini!!!Nyt asun vuokralla(omakotitalossa) ja vit..niin ..leesti
    Eli revi siitä huumoria.Ps.henk.koht velkaa jäi
    n.1milj.e.

    nyt sulla on eri luokaa vastoinkäymisistä mitä kirjoituksessani tarkoitin. nykyään halutaan riistää itseltä henki, jos esim. 1 kk seurustelu on loppunut, ja muutoin elämä olisi suht` mallillaan. Tämän tapaista tarkoitin sillä, ettei nykyään ihmiset kestä sitä pienintäkään vastoin käymistä.
    Sulle voimia ja jaksamista elämässä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


muija18 kirjoitti:

Kertokaapa rakkaat ihmiset että miten noit pillereit saa??
Joka armas kerta ku ryyppään,ni tiedän jo etukäteen et seuraava päivä on yhtä helvettiä.. ja yleensä joudunki seuraavana päivänä ottaan muutaman loiventavan, mikä taas johtaa siihen et sitä seuraavanakin päivänä täytyy ottaa loiventavii!!
Ah,että voi elämä olla mukavaa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu