Edullinen muuttofirma on aloittanut toimintansa!!

mija85

Muutot edullisesti ja ammattitaitoisesti, eikä tule laskutusta mistään turhasta vaan ihan tuntiveloituksella työt hoidetaan.

Autona on suuri kuorma-auto ja työntekijöinä reippaat kokeneet muuttomiehet.
Laskutus alkaa vasta kun auto on asiakkaan pihassa!


Myös muuttolaatikoiden vuokrausta!

Tässä linkki kotisivuille, josta löytyy myös hinnasto:

http://www.edmuutto.fi/

E.D MUUTTO

4

785

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muuttajapena

      - Auto kuljettaja 100e/h ja jokaisesta miehestä 20e/h lisää.
      Maksu käteisellä, yrityksille laskutus mahdollinen.

      Kertoo että 3 kaveria kuski kun tekee muuttoa 4 tuntia tuntipalkkatahtiin niin: muutto 480 euroa käteisenä... 2h helposti lastaa, 30min ajaa ja 1,5h purkaa. Käteinen kielii siitä että ilmoitamme verottajalle mielemme mukaan. Ei siinä mitään. En väitä että verottajaa viilataan linssiin, mutta edullisen muuton kun haluaa niin käy vuokraamassa pakun vuorokaudeksi noin satasella. Kuorma-autoja saa vuorokaudeksi 150 eurolla.

      Eli siis 150 kuorma-autoon ja talkoo-oluet kavereille. Edullista vaikka siinä menis 16tuntia.

    • mmm

      Totta tuokin, valitettavasti vaan kaikilla ei ole ystäviä kenellä olisi asianmukainen ajokortti tai ylipäätään tarpeeksi kavereita jotka lähtisivät mukaan kantamaan.

      Sitäpaitsi esim tuolta muuttofirmaltahan saa myös pelkän auton kuskin sillä 100e/h, eli kumpi sitten loppujen lopuksi tulee kalliimmaksi:

      -ottaa auto kuski sis.bensat ym ja yksi kantaja lisää, pyytää siihen kavereita kantajiksi

      vaiko:

      -vuokrata auto maksaa bensat kavereille juomat/palkka...

      Mutta kukin tekee tyylillään, itse ainakin todennut muuttopalvelut huomattavasti helpommiksi ja selviää itse vähemmällä päänvaivalla sekä kantamisesta pääsee helpommalla :)

    • suosittelen

      VS-muutto on kans suht edullinen koska ei maksa työntekijöille minkään tessin mukasta palkkaa... yli töistäkin maksetaan myös vähän niin ja näin.... raskaan työn lisästä ei ole vissiin kuullutkaan

    • Kovia Jätkiä!

      Ei ehkä edullisin, koska on rehellinen ja veronsa maksava osaava muutofirma.
      Tuntiveloitus oli meillä 110€/h 24%alv. Sisälsi muuton isolla kuorma-autolla ja kaksi kantajaa. Niemi pyysi meiltä vastaavasti 190€/h alv:) ja sanoivat aikaa menevän noin 8 tuntia. Nää miehet teki muuttomme 5,5 tuntiin. (unohtivat pitää kahvitauot ja puolen tunnin ruokatauon), kun huomautin asiasta, niin sanoi, että me ollan totuttu työtä tekemään ja emme veloitakkaan käyttämätömistä tauoistamme, jotka sisältyivät meidän sopimukseen. Eli antoivat alennusta. Luulen, että heillä oli kiire, kun sanoivat menevänsä vielä kahdestaan tekemään iltapäivän muuton..huh..huh?? Kuulemma ovat tottuneet tekemään jopa 12tuntisia työpäiviä tarpeen vaatiessa..
      www.espoonmuuttopalvelu.fi susittelen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      368
      1631
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1246
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      129
      1191
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      140
      1030
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      25
      924
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      842
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      46
      563
    8. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      531
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      112
      527
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      500
    Aihe