Olen koittanut ostaa Angry Birds sovelluksen Lumia 800 puhelimeeni siinä onnistumatta. Olen lisännyt luottokorttitietoni, mutta jostakin syystä en saa peliä hankittua. Oletteko muut onnistuneet ostamaan maksullisia sovelluksia? Pitääkö pelit ostaa jotenkin zunen kautta tms?
Sovellusten ostaminen
Luminaa
15674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Itse olen ainakin ostanut niin, että veloitetaan puhelinlaskun yhteydessä. Angry Birds näkyy ainakin omassa Kauppasovelluksessani olevan ilmainen lahja vielä 28 päivän ajan. Kurkkaa omasta luuristas Nokia kauppaan.
joo zunella voi,selaimella voi,puhelimella voi ja laskut puhelinlaskuun
http://www.microsoft.com/windowsphone/en-US/howto/wp7/apps/find-and-buy-apps-in-marketplace.aspx
Mulla Angry birds maksaa 2,99€. Menen pelin kohdalle, painan "osta", puhelin sanoo "vahvista osto, tilisi tietoihin ei ole määritetty luottokorttia". Painan "lisää luottokortti" ja päädyn windows live kirjautumissivulle jossa kirjaudun sisään ja lisään luottokorttitietoni. Ja tämän jälkeen mitään ei tapahdu. Ei ilmesty peliä ei.
Hanki Anroid puhelin ja kaikki pelit mm. angrybird on ilmaisia ja muutenkin se lumia on vailla kunnon sovelluksia ja muokattavuus on aneeminen jos ei siten tykkää "tiiliä" ruudun täydeltä katsella :( jos eu kuulu facebook tai muihin sosiaalisiin medioihin puhelimen käyttökokemus jää melko köykäiseksi "luminaksi" josta nokia haluaa hillot taskuunsa
hani iPhone niin ei tarvi urputtaa
Minulla ongelmana on, että jostakin syystä en saa sovelluksia ostettua puhelinlaskuun. Vaatii aina luottokorttia. Mistähän tämä voi johtua??
Simkortin käyttäjä ja haltija on eri?
Kertokaa mulleki miten saan ostettua pelejä/sovelluksia puhelinlaskuun ko tuntuu ettei se ole mahdollista.
Kertokaa mulleki miten saan ostettua pelejä/sovelluksia puhelinlaskuun ko tuntuu ettei se ole mahdollista.
sama ongelma täällä
Anna siis tunnuksesi luottokorttia varten, ja johan toimii !
Puhelinlaskuun niitä ei saa .
Siis liitin windows live tililleni jo kaksi luottokorttia sekä puhelimesta suoraan että tietokoneelta. Silti se herjaa aina että et ole liittänyt luottokorttiasi vaikka ne tiedot näkyvät tililläni että kortit on liitetty oikein. Vika tieto on juuri tuo sama minkä käyttäjä luminakumina tuossa yllä mainitsi!
Ei löydy apua?
Itsellä sama ongelma. Mulla on dna, niin niillä ei saa pistettyä ostoksia laskuun, vaa tarttis luottokortin. Itellä tosin ei ole edes luottokorttia, kun ei sellaiseen ole tarvetta, enkä ala parin pelin takia sellasta hommaamaan :D Visa debit ei näemmä kelpaa eikä kelpaa eikä myös electron. Mikä operaattori sulla on alottaja? Saunalahdella ainaskin saa laskuun liitettyä.
Eikö noita sovelluksia pysty mitenkään ostamaan esim. lahjaksi kaverille? Silloin voisi luottokortin omaavaa henkilöä pyytää ostaan sulle lahjaksi sovelluksen, ja sitte antaa vaan sille takasi rahat :D Onko tällasta mahollisuutta?