Liity Lappeenrantaan seurakseni mun...

Miltäs imatralaisista tuntuu olla kuntauudistuskartassa osa Lappeenrantaa?
3100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Asia on mielestäni ihan ok. On aivan sama, missä hallintovirkamiehet pyörivät, kunhan heidän määräänsä vaan vähennetään tarvittavalle tasolle. Lääkärin, apteekin, kirjasto ja liikuntaharrastusten tulisi kuitenkin pysyä jokaisen kylän omilla kulmilla. En myöskään hyväksy Lappeenrannan kaupungin sietämätöntä kunnallispolitiikkaa kähmintöineen, sen loppumisesta tulisi saada varmuus; samoin kuin siitä, että muut kunnat ja imatralaiset eivät joudu maksamaan lappeenrantalaisten hulluja rahanmenoja. Lappeenrannan on otettava kantaakseen omat velkansa!
Lappeenrannalle ei myöskään tule antaa yksinkertaista enemmistöä missään elimessä. Sen turmiollisuuden ovat kaikki lappeenrantalaisten kanssa tekemisiin joutuneet tunteneet nahoissaan. Tällä hetkellä vallassa olevat lappeenrannan puoluetrukit tulsi myös siirtää syrjään. Sitten voimme olla kaikki yhtä.

Äänestä
  • Älä noista lappeenrantalaisten höpötyklsistä välitä. Onhan tää jo nähty. Pullistelevat aikansa ja sitten, kun ovat saaneet sotkettua asiansa umpisolmuun niin huutelevat fiksummiltaan ja rikkaamiltaan apuja.

    Kaksi kuntaa Etelä-Karjalaan tulee Imatra ja lappeenranta ja nimenomaan tässä järjestyksessä saavatpahan sitten willitmiehet nähdä, miten asioita hoidetaan, kun ne tehdään oikein, ei kähmimällä ja hyväveli systeemillä. Sehän se on lappeenrantalainen tapa aina ollut.

    Äänestä

Terve Willimpimiäs! Muuten tuntuu hyvältä mutta emme vielä tiedä, miten jaksamme ja kehtaamme ryhtyä suurenevan alueen johtoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Willimpimiäs kirjoitti:

Miltäs imatralaisista tuntuu olla kuntauudistuskartassa osa Lappeenrantaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu