Oon lähössä Huhtikuussa 3vkoks Balille. Ensin lennän Sporeen ja seuraavana päivänä Balille.Tietääkö joku,että kannattaako nyt ostaa Asian airilta ne lentoliput vai sitte sieltä paikan päältä, luukulta? Onko ne kalliimmat/halvemmat luukulta? Huomasin ainaki sen, että pari kk sitten olisin saanut ne liput vaan 60€ ja nyt joudun jo maksaamaan 145€.
Ja vielä olis yks kysymys. Osaako joku suositella hyviä n.10€/yö majoituspaikkoja siellä Balilla?
Olen opiskelija, joten ei ole varaa kalliisiin hotelleihin. :)
Spore-Bali lippujen hinnat? Balilta hotelli?
4
234
Vastaukset
- ssaraa1
Löytyhän tuolta asianrooms.comista.. Mutta osaatteko suositella, jotain tiettyä hotellia? Niin ei tule paikan päällä pettymystä :)
- sijainti?
aika iso saari ja paljon hotelleja.Jäätkö Kutalle ryyppään ja rällään vai menetkö muualle?Kyllähän näistä keskusteluista löytyy suosituksia.Hintahaarukka on aika pieni,Kutalta löytyy varmaan halvimmat majoitukset, itse olin joulukuussa Gilille mennen tullen yhden yön "mertha maha...joku hotel" kärsimässä kun ei ollut ilmastointia!! Oli halpa,uima-allas ja kaikki,mutta tuskasia öitä.
- DiipaMiika
ilmastointi on aika pakollinen pohjoisen ihmisille, ehkä parin viikon jälkeen on tottuneempi. AirAsia on lähinnä nettikauppaa, katso sieltä halvimmat lähdöt. Itsellä meni helmikuussa 2012 n. 100 SGD suuntaansa matkalaukkujen kanssa.
- -Sarana-
Meillä on huoneet varattuna Sayang Maha Mertha hotellista huhtikuussa ja ilmastoitu huone ei paljoa hintaan lisää tee. Menemme hotelliin ekaa kertaa eli vielä ei osaa sanoa onko pettymys vai ei mutta mielipiteitä hotellista olen lukenut suuntaan ja toiseen, eli sen näkee sitten. Oletko "ssaraa1" yksin liikenteessä?
Air Asianin nettihintoihin muuten tulee sitten lisämaksuja (verot, matkalaukku yms.) eli se ensimmäinen hinta ei ole lopullinen. Itse varasin lennot jo lokakuussa ja tällöin maksoivat singaporesta 65€/suunta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 934079
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.613359Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1633060Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,703012SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812499Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52316Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1842027Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a282024Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s651982- 951403