Kannattaako hakea rakennusalan työnjohdon koulutusohjelmaan Novia Yrkeshögskolaniin.
Olen suomenkielinen mutta puhun ruotsia ja haluan opiskella rakennusmestariksi.
Novia ei ole järin arvostettu mutta se kuitenkin kouluttaa maan ainoat ruotsinkieliset rakennusmestarit eli uskoisin töitä löytyvän.
Olisiko kellään omia kokemuksia Noviasta ja työllistymisestä koulutuksen jälkeen?
Novia Yrkeshögskolan
noviaraseborg
2
241
Vastaukset
- resdfsdfhypzmcx
Vaasa on ainakin niin kus.inen kaupunki jurojen asukkiensa takia, ettei kyllä kannata hakea. Suurin osa muualta muuttaneistakin on kuitenkin pohoojalaasia kulmien alta tuijottelijoita, että hae nyt hyvä immeinen johonkin muualle.
Ja jos mesuksi jostain muusta koulusta valmistut, niin työnantajahan saa testattua sun kielitaidon työhaastattelussa muutamassa minuutissa. - svefinl
Hae vaan, saat lisäarvoa, että voit hakea ja saada töitä koko pohjolassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38889Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30623Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17533- 24531
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16502