Avointen ovien päivänä kävin kahtomassa metsätyömieskodin arkea. Mukava paikka oli. Lämminhenkinen ilmapiiri. Sosiaalitoimen edustaja siellä esitteli paikkoja ja olipa hienot järjestrelyt. Kodin jatkon turvaamisesta erityiskiitos kaupungille ja sosiaalitoimen hallinnolle. Hyvää jälkeä on syntynyt. Itekin olen ihan mahdollinen asukas jatkossa. Aika näyttää.
Metsätyömieskodin arkea - kiitos
hyvää homma
16226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ainoa järkevä päätös pitkään aikaan Lieksa päättäjiltä on tämän lafkan jatkoaika.
Oliko vaikutusta kansanedustaja vaaleilla? :)
Syntyikö päätös ennen vai jälkeen?
Talousarviotievon mukkaan päätös on syntynyt paljon jälkeen vaalijen.. Sopimuksissa on käsittääkseni kohta, jossa mainittaan, ett tietyin kritteerien täyttyes toiminta lakkaa. Näin meille työntekijöillekin on ilmoitettu. Selekee sapluuna sinne tiettyin ryhmien porukoille. Hih hih
Ennen vaaleja sosiaalipuolii kommentoi, että mahollisesti toiminta lakkaisi ja miehet siirtyisivät pois. Tuolloin oli vain spekullatiota, koska toiminta ei ollu kaupungin käsisäSe oli paljon paljon ennen vaaleja. Kaikkea voi spekuloija jos halutaan. Muistelua sarjaan, että taisit suaha pitkän ja punaisen nenän...Hihhiiii
Muistan kyllä että jopa Risto Kuisma otti asian esille vaikka hän on kaukana täältä Lieksasta.
Mutta kiitos sain käydä Teillä MK
Hienoa mk kun kävit meillä. Muistamme ikuisesti käyntisi.
Kiitos vaan. Ruunaanjärven peuratkin kiittää, kun se kuuden suden lauma luikki sitä kauhiaa ölinää kohti Lentiiraa. Nyt on kiva sammalta kaivella, kun ei tarvii noita hukkia enää pelätä.
Markulle kiitos lauluista...
Kiitos Teille vielä kerran. Nyt on sitten jälleen uutta harjoitusta ja ystävänpäivänä laulan kirkossa päivällä sotaveteraanijärjestöjen tilaisuudessa kuorossa ja yksin MK
Joko siellä Ruunaalla on se helevatamoinen ulinä loppunut. Pikku hukat sai siitä ölinästä varmaan loppuiäkseen trauman. Pitäs pikku hiljaa päästä pesäluolaa kaivelemaan sinne ruunan järven kupeeseen.
Hukkalauma nimimerkille: taitaapi käydä kateeksi. Hyvin on hommat hanskas Ruunaalla. Avointen ovien päivästä Kiitos Aliisa Vartiaiselle soskuun.
Oma kehu haisee taasen. Niin ja se kuuluisa viimeinen kirjoitus.
Kuka haisee onneksi vielä raha tuolla uimaharjussa.
Mutta ei sitä tiedä kukaa oikein milloin on viimeinen kirjoitus ja milloin tulee kutsu meitä kehoitetaan siksi valvomaan, mutta se ei tarkoita yökyöpelinä olemista.
Mutta juuri kuorokaverin kanssa lauloimme stemmoja, ötyä
misäs päin maailmaa se aasi lauloi ja omistaja soitti viulua.
http://www.iltalehti.fi/nettitv/?32767540
kertakaikkisen upea lauluääni. ( kehen sitten vertaakin hehheeeeeee jja ihaa
Aikanaan neitikoskella oli venäläiset järjestäneet kisat niin ainakin silloin ei kosken muohuja kuullut kun oli niin mahtavat vahvistinlaitteet MK
Kiitokset kaikki ystävät kaikesta minkä sain ".Oi kiitos sä luojani armollinen " kiitos myös siitä että laululnahjan sä annoit kiitos myöskin ohdakkeista jotka tielläin kukoisti kiitos myös siitä,että pari ystävää ja ne hellää ja syvää MK
kaupungin sivuilla on hieno mainos metsätyömieskodista. Katsokaa ja kertokaa läheisillenne. Tämäkin mahdollisuus voi olla juuri sinun tai läheistesi ulottuvilla. Kohtuukorvaus ylläpidosta.