En tiedä mitä teen..

särkynyt sydän

Tilanteeni on seuraava:
Olen 21-vuotias nainen ja ollut kihloissa nyt 2 vuotta, Koko seurusteluaikamme on kestänyt yhteensä 4 vuotta. Olemme kumpikin samanikäisiä ja suhteeseemme on mahtunut paljon hyviä ja huonoja aikoja. Viime aikoina kylläkin enemmän noita jälkimmäisiä. Ongelmat alko ehkä pahiten viime kesänä, jolloin mieheni meni koko ajan... kavereittensa kanssa joko kauppaan, laivalle, baariin yms.. Tän jälkeen alko esiintyä valehtelua esim. olinpåikasta ja siitä kenen kanssa ollaan ja missä..
Nää kaikki jutut johti lopulta sitten siihen, että muutimme erilleen kesän lopulla..
Olimme erossa about pari viikkoa, ja kun tuli asuntomme irtisanomispäivä olimme jälleen yhdessä.. mies lupasi muuttua ja viettää aikaa enemmän kanssani.. muutimme molemmat takaisin vanhempiemme luo.. puhuimme että säästäisimme rahaa ja muuttaisimme yhdessä takaisin about puolen vuoden tai vuoden kuluttua..
Ehtisimme asua erillämme 2 kuukautta seurustellen, kunnes mieheni nyt vuoden alussa hankki oman vuokrakämpän, sanoi että voin muuttaa hänen kanssaan sinne eikä mun tarvis maksaa ollenkaan vuokraa siellä asumisesta.. No ajattelin jo tuolloin etten vie sinne paljon tavaroitani korkeintaan jotain vaatteita..
Ja eilen mieheni lupasi viettää aikaa kanssani mutta menikin kavereittensa kanssa.. kysyi multa kyllä lupaa että saako mennä kavereittensa kanssa, mutta vastaukseni oli saman tien, että senkus menet mutta mä en oo sun kanssa enää.. haen tavarani meiän asunnosta...
Nyt meillä on entistä kovempi riita, näimme äsken pikaisesti.. Haukuimme toisia vaan koko ajan.. :( ja nyt mieli ihan maassa.. en tiedä yhtään mitä teen.. :( välillä musta tuntuu että mies on kanssani vain rahan takia.. pelkään että hän pettää ym.. ja olen sanonut sen hänelle ääneen monesti..
Kertokaa ehdotuksianne, että miten tästä eteenpäin?

3

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei saa haukkua

      Miksi alennut haukkumaan miestäs jos se haukkuu. Ottaisit rauhallisemmin vai onko luonteessasi ruuvi löysällä. Mikset vaan lähde menemään jos toinen haukkuu.

      • särkynyt sydän

        Olisitko itse hiljaa riitatilanteessa, jos sua syytettäisiin turhasta?:D Ja sanoin miehelleni pahasti, koska loukkasin hänen rotuaan..


    • ei saa haukkua

      olisin. pystyn puhumaan haukkumatta kumppania. Se on yllättävän vaikeeta monelle mut ikinä en ala haukkumaan vaikka toinen haukkuisi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3075
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2855
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2095
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1555
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1339
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1318
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1301
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1263
    9. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1230
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1222
    Aihe