En tiedä mitä teen..

särkynyt sydän

Tilanteeni on seuraava:
Olen 21-vuotias nainen ja ollut kihloissa nyt 2 vuotta, Koko seurusteluaikamme on kestänyt yhteensä 4 vuotta. Olemme kumpikin samanikäisiä ja suhteeseemme on mahtunut paljon hyviä ja huonoja aikoja. Viime aikoina kylläkin enemmän noita jälkimmäisiä. Ongelmat alko ehkä pahiten viime kesänä, jolloin mieheni meni koko ajan... kavereittensa kanssa joko kauppaan, laivalle, baariin yms.. Tän jälkeen alko esiintyä valehtelua esim. olinpåikasta ja siitä kenen kanssa ollaan ja missä..
Nää kaikki jutut johti lopulta sitten siihen, että muutimme erilleen kesän lopulla..
Olimme erossa about pari viikkoa, ja kun tuli asuntomme irtisanomispäivä olimme jälleen yhdessä.. mies lupasi muuttua ja viettää aikaa enemmän kanssani.. muutimme molemmat takaisin vanhempiemme luo.. puhuimme että säästäisimme rahaa ja muuttaisimme yhdessä takaisin about puolen vuoden tai vuoden kuluttua..
Ehtisimme asua erillämme 2 kuukautta seurustellen, kunnes mieheni nyt vuoden alussa hankki oman vuokrakämpän, sanoi että voin muuttaa hänen kanssaan sinne eikä mun tarvis maksaa ollenkaan vuokraa siellä asumisesta.. No ajattelin jo tuolloin etten vie sinne paljon tavaroitani korkeintaan jotain vaatteita..
Ja eilen mieheni lupasi viettää aikaa kanssani mutta menikin kavereittensa kanssa.. kysyi multa kyllä lupaa että saako mennä kavereittensa kanssa, mutta vastaukseni oli saman tien, että senkus menet mutta mä en oo sun kanssa enää.. haen tavarani meiän asunnosta...
Nyt meillä on entistä kovempi riita, näimme äsken pikaisesti.. Haukuimme toisia vaan koko ajan.. :( ja nyt mieli ihan maassa.. en tiedä yhtään mitä teen.. :( välillä musta tuntuu että mies on kanssani vain rahan takia.. pelkään että hän pettää ym.. ja olen sanonut sen hänelle ääneen monesti..
Kertokaa ehdotuksianne, että miten tästä eteenpäin?

3

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei saa haukkua

      Miksi alennut haukkumaan miestäs jos se haukkuu. Ottaisit rauhallisemmin vai onko luonteessasi ruuvi löysällä. Mikset vaan lähde menemään jos toinen haukkuu.

      • särkynyt sydän

        Olisitko itse hiljaa riitatilanteessa, jos sua syytettäisiin turhasta?:D Ja sanoin miehelleni pahasti, koska loukkasin hänen rotuaan..


    • ei saa haukkua

      olisin. pystyn puhumaan haukkumatta kumppania. Se on yllättävän vaikeeta monelle mut ikinä en ala haukkumaan vaikka toinen haukkuisi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      107
      6563
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      53
      5614
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      72
      4394
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      84
      4284
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      88
      4032
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      81
      1381
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      79
      1225
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1185
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      35
      968
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      306
      900
    Aihe