vai verbaalisesti lahjaton?
Oletko epäsosiaalinen
sanaton...
30373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Olenko?
Ehkä?
Kuka tiennee?
Sinä itse?
Tai joku muu?
Korppis*
Sinä kenties?
En.
Kumpi.
En ole epäsosiaalinen enkä verbaalisesti lahjaton.
Onneksi en kumpaakaan, vai olenko?
Mieti sitä?
ok ; ) mietin
olen ferpaalinen l a h j a k u u s ,,,, kuten huomaat !
OK....
Sinun siassa olisin hiljaa.
Ootko varma että oli mies?
Kyl olen.
OK.
Minä en ole.
Ei haittaa vaikka mulla oliskin sosiaalista lahjattomuutta tai en olisi niin verbaalisesti lahjakas, mutta jos vaikkapa lääkäriltä ovat sosiaaliset taidot vähän hakusessa, niin se on paha paikka.
Semmonen lääkäri voi olla tosi pätevä, mutta jos ei osaa olla kanssakäymisessä asiakkaansa kanssa, niin ei ole kovin hyvä asia semmonen.
Olen sosiaaliasen ja helposti lähestyttävän oloinen, moni on sanonut.
Olen silti erakko omasta halustani. En vain nykyisin jaksa ihmisiä. Enkä kärsi yhtään yksinäisyydestä. Minun on helppo saada kontakti ihmisiin halutessani.
Minä olen tällainen enkä halua muuttua.
Olen kyllä vähän samanlainen kuin sinä, siis erakko vapaasta tahdostani. En minäkään jaksa enää ihmisiä. Vähän aikaa menettelee seurassa vaan sitten on päästävä omaan rauhaansa.
Olen näin hyvin tyytyväinen.
Ihanaa, kun on "hengenheimolaisia" Veit ihan sanat suustani, mietiskelijätär!
heh, usein potilas itse on niin solmussa että ei huomaa omaa tilaansa, heh syyttää asiasta lääkäriä, aivan kamalaa,
lääkäri takuulla tekee kaikkensa potilaan hyväksi, mutta jos potilas on niin kovapäinen ettei mikään mene perille hänen päähänsä niin ei lääkäri ole siihen syypää.
aina kannattaa miettiä onko itse täydellinen.
En ole todellakaan täydellinen, mutta kokemusta on lääkäristä, joka tutkimuksen yhteydessä sanoa paukautti ihan mitä sattui. Tästä sainkin ihan hänen kollegaltaan palautetta, että kys. lääkäriltä ovat ns. sosiaaliset taidot vähän hakusessa. Muuten on kuulemma hyvä lääkäri. Ehkä tuo kertoo jo, että on röntgenlääkäristä kyse, ja on itse hakeutunut tehtävään, missä ei tarvitse niin paljon jutella potilaansa kanssa.
En myönnä en kiellä:D
En ole :)
Kyllä!
Sekä, että!
Hyvät vaihtoehdot. Koskapa ketjussa on palstan verbaalivirtuoosit parhaimmillaan, poislukien allekirjoittanut, olen siis epäsosiaalinen. Epistä.
mie olen verbaalisesti täysin sanaton ja
epäsosiaalisesti niin niin lahjaton