meillä tultaessa oli mukana 2 2 kk:den viisumi,käytiin välillä naapuri valtiossa leimauttamassa toinen osa ja nyt puuttuu 2 päivää viisumia ennekuin lennämme kotia,kysynkin onko joku tietoinen miten sen saisi osteuttua ja mistä? ollaan viimeinen viikko Bankokissa,kiiton,jos joku viittii neuvoa meitä.
viisumista taas
mummu ja vaari
1
179
Vastaukset
- Ohjeita
Sakko viisumin ylittämisestä on 500 bahti/vrk, max 20.000bht. Voi maksaa lentokentällä viranomaisille. Viisumin ylittämistä ei suositella ,sillä varsinkin pidemmät ylioleskelut voivat vaikuttaa seuraavaan thaiviisumin saamiseen, jopa niin että joutuu "mustalle listalle".
Jatkoa viisumiin jo etukäteen voi hakea Bkkssa. Passit ja lentoliput mukaan ja osoitteeseen:
Building B,
Bangkok Government Center,
Chaengwattana Road (close to the Department of Consular Affairs, Ministry of Foreign Affairs, Chaengwattana Road.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322295- 792168
- 951976
- 361793
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301360Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329