Mistä isketään mies Joensuusta???

Tai missä kunnolliset miehet ovat?

Kiven allako?!
11646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kunnollisia miehiä ei ole kapakassa tai pubissa. Kunnolliset ja vapaat miehet asuvat maalla. Maalla ei ole kaupunginhoukutuksia.
Täällä meitä on!

Äänestä
  • Kyllä kunnollinenkin mies voi käydä kapakassa. Mitä se kapakan kynnys miehessä muka muuttaa? Ajattele vähän. Ihan hyvin voisi sanoa, ettei kunnon miehiä löydä pelloilta.

    Äänestä

Miehen hyvyys mitataan harrastuksista. Harva nainen ihastuu mieheen jonka pääharrastus on kapakassa käynti.

Äänestä
  • Entäs jos kapakassa käyminen on sivuharrastus ja se "jodlaus" pääharrastus?

    Äänestä

Kunnon miehet liikkuva luonnossa, eivät käy kapakoissa. Tässä yksi.

Äänestä
  • Me kunnon miehethän olemme homoja,ei meitä naiset kiinnosta.

    Äänestä

Tietenkin Kunnon - mies on homo Kunto on miehen nimi

Äänestä

Mies isketään P-Karjalassa pesäpallomailalla, myös kuiva koivuhalko käy! Pohjanmaalla isketään kauhavalaisella!

Äänestä

..kun on kiven alla kuin kiven sisällä, puhumattakaan että olisi mullan alla.
Mistä nämä kunnolliset mieshenkilöt löytäisi niin se onkin jo vaikeampi kysymys, ja ainut vaihtoehto lienee vain sitkeästi tehdä tiedusteluja vaiikka se onkin hidasta ja vaivalloista puuhaa.
En itse ole uskovainen enkä sen vuoksi kehoita heitä kirkosta etsimään, mutta voithan ihan uteliaisuuttasi kokeilla minkalaisen vaikutelman herrat saa aikaan seuraavanlaisella deittipalstalla. http://www.kotisatamandeitti.fi/
Ainakin voisi olettaa ettei tuonne olisi kirjautunut kovin monta ammattihuijaria tai kaikkein epäilyttävin aines, eikä ennakkoluuloilla pitäisi muutenkaan itseään pelotella.
No, jos totta kirjoitan, niin itselläni on kokemusta kyseisestä palvelusta peräti kaksi kertaa, ja oli melkoinen yllätys kun ensimmäiset viestit tuli molemmilla kerroilla jo ennen kuin olin saanut omia tietojani kokonaan edes valmiiksi!
Tosin on myönnettävä että olen itse lopettanut molemmilla kerroilla yhteydenpidon, sillä koin jollain tavalla että minun olisi pitänyt jakaa kaikki tietoni itsestäni ja elämästäni nopeutetussa aikataulussa, enkä ole sellaiseen tottunut.
Mitään sellaisia asioita ei elämässäni ole joita pitäisi salata, mutta haluan kertoa kaikki silloin kun minulle sopii enkä toisten niitä jatkuvasti kärttämällä.
No, voihan vika olla minussakin ja olen ymmärtänyt väärin, mutta näin minusta kuitenkin on tuntunut niillä hetkillä.
Lisäksi olin kieltäytynyt kunniasta kirjoitella useamman kanssa samaan aikaan, vaikka useampia kaveripyyntöjä oli naisilta tullutkin, enkä sitten enää myöhemmin kehdannut ottaa heihin yhteyttä. Se oli ehkä virhe, mutta puolustukseksi on kerrottava että se aika mikä kyseisten naisimmeisten kanssa kirjoiteltiin, niin ehkä en yksinkertaisesti olisi ennättänyt tai jaksanut pitää yhteyttä useamman kanssa, sillä niin pitkiä kirjoituksia lähetettiin molemmin puolin hyvin vilkkaaseen tahtiin.

Äänestä
  • Tässäpä olisi mies,kunnollisena itseäni pidän.Painoindeksi himpun alle 25,tupakoimaton.En absolutisti mutta koskaan en humalassa enkä kirkkaita juo.Mutta tuskin kapakasta minua löydät, viimeksi kävin syömässä jossain yrittäjien tilaisuudessa.Harrastukset on hyvin korkeaa taitoa vaativia,tekniikan puolelta.Ollut kerran naimisissa mutta toinen osapuoli lähti kävelemään.Asun maalla lähellä kaupunkia,uusi omakotitalo,ei lehmiä eikä muutakaan maataloutta.Työssä teollisuuden yrityksessä.Mutta varmaan sama ongelma,ei löydy sopivaa kumppania,Siis vastakkaista sukupuolta ettei kukaan luule että Haavistoja oltaisi.

    Äänestä

Kyllä meitä on paljonkin, mutta emme me teille kelpaa. Kyllä te niiden perään kyselette, mutta kuitenkin otatte sen pelimiehen.
Ette te halua kunnollisesta miehestä suhdetta. Käytätte meitä vain räikeästi hyväksenne, kun vuodatatte murheita, käytätte kuskina, remonttimiehenä, kuuntelijana ja olkaapäänä johon voitte aina luottaa. Kuitenkin haluatte olla vain ystäviä.
Tekstistä paistaa katkeruus. Kyllä. Oikeassa olette. Olen kokenut saman monen monituista kertaa.

Harvinaisempaa olisi hakea: Missä on kunnolliset, rehelliset, uskolliset ja aidot naiset?!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Brunette___Neiti27_ kirjoitti:

Tai missä kunnolliset miehet ovat?

Kiven allako?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu