"Käynnistä" Menin hiiren oikealla "Resurssienhallintaan",
siellä kohtaan "omatietokone" ja klikkailin auki seuraavasti,
C:Program files/Mobiililaajakaista/Mobiililaajakaista/
ja avautui tuo Mobiililaajakaista kansio
ja kansiossa oleva config_24421.xml avataan hiiren oikealla kohdasta "muokkaa"
näin avautuu ohjelman pätkä -> JA VARO SITÄ EI SAA MITENKÄÄN MUUTTAA MUISTA KOHDISTA!!!!
Muuten ohjelma ei ehkä toimi enään kun jos muutit jotain muuta ohjelmasoftasta ja siinä tapuksessa joudut asentamaan koko mobiililaajakaistan uudestaan.
(Siksi tätä ohjetta Ei anneta julkiseen käyttöön, kun vaatii hieman "uskallusta", ettei sotke-poista jotain muuta softasta. Parasta ehkä olis jos kopiois koko avautuvan sivu ja liittäis sen jonnekkin pad/wordiin talteen siksi aikaa kun poistaa tuon halutun kohdan ja kokeilee toimiiko mobiililaajakaista miten.)
Eli tosiaan Config_24421.xml tiedostosta kun saat sen avattua "muokkaa"-toiminolla, niin etsit kohdan:
Saunalahti
13
eli tuosta otin tuo 13 pois, muuta en tehnyt.
Itselläni tuo kohta oli aika sivun ala osassa ja siellä minulla oli tuo nro: 13 ja senkun otin pois "nuolella", ohjelma ei enään avaa yhteyttä automaattisesti nettiin, saa itse avata sitten minkä selaimen/nettisivuston haluaa :)
Mobiililaajakaistan automaattisen yhteyden oton poisto!
Neuvoa...
1
438
Vastaukset
- Meikäläinen2
kuittaa, toi temppu toimii ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114649Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734405Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951779- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3561127Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119- 59992
- 67989
- 92948