Lisätkää jo viimeinkin se Oulainen -alue tuonne Paikkakunnat: Pohjois-pohjanmaa -valikon alle. Tätä on toivottu ja odotettu vuosia, mutta mitään ei tapahdu.
Enemmän Oulaisista riittää puhuttavaa kuin Haapavedestä, jolla silläkin on oma keskustelualueensa.
Suomi24:n mainion "Opastus ja palaute" valikon kautta ei palautetta voi antaa, joten esitän pyyntöni jälleen kerran taas täällä.
Enemmän Oulaisista riittää puhuttavaa kuin Haapavedestä, jolla silläkin on oma keskustelualueensa.
Suomi24:n mainion "Opastus ja palaute" valikon kautta ei palautetta voi antaa, joten esitän pyyntöni jälleen kerran taas täällä.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Keskusteltavaa Oulaisista tosiaan taitaa olla enemmän, olet oikeassa. Semmonen pieni vinkki kuitenkin, tsekkaapa huviksesi tuon naapuripaikkakunnan "keskustelun taso", vilkase seuraavaksi Ylivieska-keskustelua ja tulet ymmärtämään, miksi näin on ihan hyvä =)
Eipä noissa naapuripaikkakuntien keskustelualueilla tuo taso mielestäni sen huonompaa ole kuin suomi24:n keskusteluissa yleensäkään.
Edelleen olen vahvasti sitä mieltä että Pohjois-Pohjanmaa on alueena aika järjettömän suuri siihen että "yleistä pohjois-pohjanmaasta" -alue toimisi järkevästi. Tänne Kuusamon ja Reisjärven välisiin aiheisiin hukkuu kaikki keskustelut ja harva edes viitsii keskusteluja seurata, saatika keskustelua mistään aloittaa kun tietää mikä kuntien sekamelska täällä vallitsee.
Empä muista nähneeni oulaisista aikaisemmin puheenvuoroja. Että oma palstako ?
Eihän niitä näekään, kun hukkuvat kaikkien muiden höpinöiden sekaan ja samasta syystä monikaan ei edes halua aloittaa mitään keskustelua kun voi arvata ettei siihen mitään vastauksia tule aloituksen vajottua hetkessä muiden viestien sekaan.
pyhäjärviset jos tuosta siirretään omaksi palstaksi niin mitä jää jäljelle?
mutta mehän nyt voimme siirtyä muutenkin toisiin ympyröihin.
Eikö oulaistelaisten sovi ryhtyä kirjoittelemaan Raahen palstaan? Meinaan, kuntaliitosneuvotteluthan on sovituna.
Iliman muuta, sen vaatii jo lestojen lapsien hyväksikäyttökin.
Kannatan omaa keskustelualuetta.
Eikö tätä palstatoivetta tosiaan koskaan saada toteutettua, ettei kaikkia keskusteluja tarvitsisi käydä Seutumajakan tekstaripalstalla?
Meistä Haapavetisistä ei kannata tehä esikuvaa,jos palstan perustatte..Kaikki jotka H-veellä osallistuu keskusteluihin,ni lääkitys ei o aivan kohallaan..Mutta eiku Oulaisiin oma kanava.
Tulenpa minäkin tuuppaamaan tätä aihetta ylöspäin. Jospa se oma palsta viimein saataisiin.
Kannatetaan!
Tulukaa oulaistelaaset keskustelemahan HAAPAVESI-palstalle.
Tuo yks se sotkee joka palstan,
Minulla on juuret myös Oulaisissa.
ME Oulaistelaiset fanitamme myös Jussia ja Haapavesi-palstaa. Tervetuloa keskustelemaan ja avaamaan keskusteluja tänne !