Pitäisi ostaa haastatteluja varten sellainen digitaalinen nauhuri.
Joskus vuonna a ja ö olen laittanut muistiin yhden sellaisen nimen, mutta nyt kun tarvitsen niin eihän sitä löydy. Se oli malli, johon sai erikseen ostaa kuulokkeet ja jonkinlaisen painikkeen jolla stoppaa naiuhan siksi ajaksi kun kirjoittaa puhtaaksi.
Voisi siitä varmaan puheenpätkiäkin ottaa nettiin laitettavaksi, jos olisi joku ilmaisohjelma millä sitten editoida.
Onko vinkkejä kohtuulliseksi diginauhoituslaitteeksi? Onkohan tiedostomuodolla käytännössä jotain väliä eli mikä olisi yleispätevin?
Digitaalinen nauhuri
Ihan pihalla
2
479
Vastaukset
- Eiseniinvaikeaaoo
Eikös tuohon kelpaa ihan kännykät ja mp3-soittimet?
Tallennusmuotona mp3 ja toistimena vaikka.. no ihan sama. Joku joka stoppaa ja käynnistää spacebarista on kätevin (eikä väliä onko musiikin vai videontoisto-ohjelma).
Siis kytket usbilla kännyt tai sen toistimen koneeseen ja avaat tallennetun tiedoston sekä jonkun teksturiohjelman ja eikun purkamaan nauhoitusta kirjaimiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952043
- 1331138
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34721ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522