Keliaakikko Homeaway

XD

Suunnittelemme elokuun alkuun kahden perheen matkaa Mallorcalle. Tarkoitus olisi vuokrata asunto n. 10 henkilölle. Homeaway:n kautta näyttäisi olevan ihan kohtuuhintaisiakin tarjolla. Onko kokemuksia, esim. Petrasta?
Vuokrasimme viimeksi Teneriffalta loma-asunnon joulun aikaan Interhomen kautta. Kaikki meni hyvin ja olimme tyytyväisiä asuntoomme ja sen hinta-laatu suhteeseen. Emme tavoittele luxusta, vaan toimivaa. Hintataso Mallorcalla näyttäisi olevan korkeampi kuin Teneriffalla, tai sitten tarjonta vaihtelee. Interhomen kautta ei näytä saavan kohtuuhintaisia isolle porukalle. Edes kahta erillistä asuntoa.
Mukana on tehoviisikko teinejä, joista yhdellä keliakia. Tästä syystä tarkoistus laittaa ruokaa mahdollisimman paljon itse. Grilliruokaa ja salaattia, mutta kuinka muiden keliaakikolle sopivien tuotteiden laita? Kivoja ravintoloitakin voisi suositella, sillä teineiltä tulisi kyllä noottia, jos viikkoon ei mahtuisi yhtään ravintolaruokailua.

1

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jussi222

      Mallorcalla ainakin isommissa ostoskeskuksissa todella isot ja hyvät valikoimat tuotteita keliaakikoille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      188
      1419
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1208
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      50
      948
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      900
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      810
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      51
      808
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      56
      792
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      102
      774
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      69
      748
    10. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      712
    Aihe